Helmuts Marko apgalvo, ka Maksa Verstapena “Red Bull” mašīna noregulēta tā, lai holandiešu pilotam šodien Itālijas GP sacīkstē būtu labākas izredzes izcīnīt desmito uzvaru pēc kārtas. Tas bijis iemesls, kāpēc kvalifikācijā neizdevās pārspēt “Ferrari” braucēju Karlosu Saincu.

Marko: “Galvenais, lai mašīna atbilstoši noregulēta uz sacīksti”

Izšķirošajā cīņā par starta vietām sestdienas Moncas trasē Saincs pārspēja “Red Bull” pārstāvi Verstapenu par 0.013 sekundēm, kamēr otrs “Ferrari” pilots Šarls Leklērs bija 0.067 sekundes lēnāks par komandas biedru, ieņemot trešo pozīciju.

“Jau iepriekš zinājām, ka “Ferrari” komanda šeit būs spēcīga un ne mirkli īsti nedomājām par uzvaru kvalifikācijā,” atzina “Red Bull” padomnieks Helmuts Marko. “Mašīnas regulējumu ziņā daudz svarīgāk, lai tas būtu visvairāk piemērots tieši sacīkstei. Ar pašreizējo pozīciju mums ir taktiskais un stratēģiskais pārsvars.”

Saincs: “Izdarīju visu, ko spēju”

Marko arī atzina, ka Sainsa izcīnītā uzvara ir teicams scenārijs, lai nodrošinātu Itālijas F1 posmā vislabāko iespējamo atmosfēru. Vismaz līdz svētdienai. Saincs stāsta, ka izdarījis visu iespējamo, lai iegūtu “pole position”.

“Šī bija ļoti sasprinta kvalifikācija, sevišķi cīņā par pirmajām trim pozīcijām,” sacīja spāņu pilots. “Visi trīs cīnījās par pirmo vietu un pēdējā aplī es braucu uz robežas. Vēl varēju iegūt laiku “Ascari” un “Parabolica” līkumos, tāpēc gāju uz to. Šajā pēdējā aplī patiešām braucu ar gāzi grīdā. Sacīkstē izdarīšu visu, lai noturētu pirmo vietu, veiktu labu startu un sacensību pirmo nogriezni. Tad skatīsimies, vai varam cīnīties ar Maksu. Izskatās, ka garajās distancēs viņš ir ātrāk, bet es atdošu no sevis visu.”

Verstapens priecājas par otro starta vietu

Pēc grūtībām, kas tika piedzīvotas treniņbraucienos ar mašīnas regulējumiem, Verstapens atzina: “Kvalifikācijā viss bija labi, salīdzinot ar piektdienu, bijām panākuši uzlabojumus. Redzējām, ka cīņa par starta vietām katrā kārtā bija spraiga. Esmu priecīgs par otro vietu. Mēģināšu uzvarēt sacīkstē. Parasti sacensību režīmā mums ir ātra mašīna.”

Leklērs: “Mēģināsim izcīnīt pirmās divas vietas”

Verstapens un Saincs kvalifikācijas apļus veica aiz Leklēra, līdz ar to iegūstot aizvēju, kas šajā trasē lieliski palīdz apli nobraukt ātrāk: “Esmu sarūgtināts, jo pavisam noteikti gribēju būt pirmais. Bet patīkami redzēt, ka pirmajā vietā ir Karloss. Šonedēļ viņš katru dienu savu darāmo dara neticami labi, kamēr man pirmajā, otrajā un arī trešajā treniņā negāja tik gludi. Kvalifikācijā izdevās visu salikt kopā, par ko biju ļoti priecīgs, diemžēl trešajā kārtā man nebija aizvēja, kas, iespējams, maksāja vismaz vienu pozīciju. Bet tāda ir dzīve. Jābūt apmierinātiem. Bieži nesmaidu par trešo vietu, bet šeit jūtu tik lielu atbalstu un tā ir fantastiska sajūta. Sacīkstē ar Karlosu mēģināsim izcīnīt pirmās divas vietas.”

Itālijas posma kvalifikācijas oficiālais video apskats >>

Itālijas GP sacīkste Moncas trasē startēs plkst. 16:00 pēc Latvijas laika.

Starta kārtība: