Spāņu pilots Alekss Palou aizvadītajā naktī guva uzvaru “IndyCar” sezonas priekšpēdējā posmā Portlendā un nodrošināja sev 2023. gada čempiona titulu. Igaunis Juris Vips debijas sacīkstē ierindojās 18. vietā.

“Chip Ganassi Racing” pilots Palou šajā sacīkstē par vairāk nekā piecām sekundēm uzveica “McLaren” braucēju Feliksu Rozenkvistu. Trešajā vietā ierindojās uzvarētāja komandas biedrs Skots Diksons, kurš vienīgais vēl bija saglabājis izredzes pacīnīties ar viņu par titulu. Palou šis ir otrais “IndyCar” tituls karjerā, pēc 2021. gadā gūtā panākuma. Savukārt “Chip Ganassi Racing” komanda pie titula braucēju ieskaitē tikusi jau 15. reizi vēsturē.

No pirmās pozīcijas Portlendā startēja Greiems Reihels, Palou startā ieņēma piekto vietu, bet drīz pacēlās uz trešo, jo Diksons piedzīvoja mazu sadursmi ar Koltonu Hertu. Palou bija startējis ar cietajām riepām, līdz ar to trasē varēja noturēties ilgāk un, kad konkurenti iebrauca boksos, pārņēma līderpozīciju.

Palou bija labs ātrums, boksos viņš devās 32. aplī, pēc kā saglabāja vadību. Otro pitstopu spānis veica 49. aplī un, kad riepas nomainīja arī citi, atgriezās vadībā ar vēl lielāku pārsvaru. Pēdējam pitstopam kārta pienāca 80. aplī un, tāpat kā pirms tam, sportists aizvien noturēja vadību.

Ilgu laiku otrajā vietā turējās Diksons, gan nespējot līderi apdraudēt. Otro vietu noturēt neizdevās, jo, kad 27 apļus pirms finiša saslīdēja Agustins Kanapino, pirms dzelteno karogu izkāršanas boksos bija paguvis iebraukt Rozenkvists, rezultātā pēc tam nokļūstot sāncensim priekšā.

Amerikas lietuvietis Deivids Malukas aizvadīja vēl vienu samērā labu sacīksti un finišēja astotais. Savukārt igaunim Juri Vipam šī bija debija “IndyCar” čempionātā un pirmajā reizē izcīnīta 18. vieta. Vips startēs arī sezonas noslēguma posmā “Laguna Seca” trasē, kur sacīkste tiks aizvadīta jau 10. septembrī.

Portlendas GP rezultāti:

Kopvērtējums: