Pirelli kompānija ir pagarinājusi savu līgumu ar Formula 1 čempionātu par riepu piegādi no 2025. līdz 2027.gada sezonai.

Pavasarī, kad sākās riepu piegādātāja izvērtēšanas process uz nākamo periodu, konkursā pieteicās arī Bridgestone kompānija, kas savulaik bija ļoti veiksmīgs F1 riepu partneris. Tomēr Pirelli pēdējos gados veikstās iestrādes un kopējais piedāvājums bija pievilcīgāks komandām un Formula 1 čempionātam kopumā, pat neskatoties uz to, ka Bridgestone piedāvāja finansiāli izdevīgākus noteikumus.

Diemžēl šo paziņojumu nedaudz aizēnoja notikumi Katarā, kur sākās problēmas ar Pirelli riepu izturību, kas tika bojātas uz augstajām Losailas trases apmelēm. Tā rezultātā svētdienas Kataras GP sacīkstei tikai noteikt 18 apļu limits pirms obligātas riepu maiņas un līdz ar to sacīkstē vairums pilotu veica 3 boksu apmeklējumus.

REstarts #47: Par dominanci F1 un Tomasu Štolcermani

Šobrīd Pirelli ir vienīgais riepu piegādātājs jau gandrīz 15 gadus un šajā laikā itāļu kompānija ir saņēmusi arī daudz kritikas savā virzienā, tomēr nevar aizmirst, ka Formula 1 un FIA ir izvirzījuši visai specifiskas prasības attiecībā uz riepu īpašībām.

Uz nākamajiem gadiem galvenās prasības no FIA ir sekojošas: “Nodrošināt plašu riepu darbības diapazonu, samazināt to pārkaršanu un termālo nodilšanu, kā arī ierobežot citus dilšanas parametrus, lai veicinātu dažādu sacīkšu stratēģiju iespējamību.”

Papildus Formula 1 čempionātam, Pirelli ar saviem izstrādājumiem turpinās apgādāt arī Formula 2 un Formula 3 čempionātus.