Karloss Saincs atzīst, ka Lasvegasas GP pirmajā treniņā piedzīvotajā incidentā cieta ne tikai viņa mašīna, bet arī pats saņēmis spēcīgu triecienu pa ķermeni. “Ferrari” pilots arī atzīst, ka, ņemot vērā apstākļus, nav pelnījis starta vietu sodu.

Pa Sainca mašīnas apakšu trāpīja no vietas atdalījies akas vāks, kā rezultātā sesija tika apturēta, bet “Ferrari” spēkratam nācās nomainīt šasiju, motoru, bateriju un kontroles elektroniku, par ko pienākas desmit starta vietu sods. Lai gan komanda lūdza nepiemērot sodu, ņemot vērā īpašus apstākļus, soģi norādīja, ka noteikumos nekas nav atrunāts par izņēmuma gadījumiem un atstāja lēmumu spēkā.

“Tas, kas šodien notika, ir skaidrs piemērs, kā šo čempionātu vēl dažādos veidos var uzlabot,” saka Saincs. “To varēja ņemt vērā kā nepārvaramus apstākļus un nepiešķirt man sodu, bet cilvēki vienmēr atrod ceļus, kā kādam situāciju pasliktināt. Šajā gadījumā ir mana kārta maksāt savu cenu.”

Saincs stāsta, ka trieciens bijis pamatīgs: “Incidentā, ko visi redzējāt, saņēmu diezgan spēcīgu triecienu pa muguru un kaklu. Diemžēl šasija, jaudas agregāts, baterija un pat mans sēdeklis tika bojāts. Mehāniķi ieguldīja milzu pūles, lai saliktu pilnīgi jaunu mašīnu, kas man ļāva piedalīties otrajā treniņā. Manuprāt, tas ir varonīgs veikums. Spējām atgūt zaudēto un varam koncentrēties rītdienai.”

Otrā treniņa sākums krietni aizkavējās, līdz ar ko “Ferrari” mehāniķiem izdevās paspēt salabot bojāto auto. Turklāt komandas braucēji sasniedza ātrākos rezultātus. Šarls Leklērs bija pirmais, bet Saincs viņam zaudēja aptuveni pussekundi.

“Neskatoties uz visu, varat redzēt, ka šajā nedēļas nogalē esam relatīvi konkurētspējīgi,” uzskata Saincs. “Domāju, ka šīs trases konfigurācija ir mums piemērotāka, ja salīdzinām ar dažām iepriekšējām trasēm. Izskatījās, ka nomainot riepas, vienā aplī atkal esam konkurētspējīgi, tāpēc biju pacilāts un optimistisks. Diemžēl, kad treniņš beidzās, komanda pa radio sacīja, ka man būs jāsaņem desmit sekunžu sods. Par kaut ko, pie kā neesmu vainojams es un nav vainojama komanda. Tas pilnībā mainīja manu prāta stāvokli, viedokli par šo nedēļas nogali un to, kā mums izvērsīsies turpinājums. Jūs varat labi redzēt, cik vīlies un nespējīgs noticēt situācijai šobrīd esmu. Šajā nedēļas nogalē jūs neredzēsiet mani priecīgu.”