“Williams” vadītājs Džeimss Voulss apstiprinājis, ka Alesam Albonam līgums ar komandu ir līdz 2025. gadam, līdz ar to teorētiski izslēdzot viņa pāriešanu uz citu vienību ātrāk par 2026. gada sezonu.

Ņemot vērā Albona lielisko sniegumu kopš atgriešanās F1 čempionātā, viņa nākotne baumu līmenī tikusi saistīta ar pievienošanos kādai stiprākai komandai. Tostarp medijos izskanējis, ka jau 2025. gadā taizemiešu izcelsmes brits varētu atgriezties “Red Bull” rindās, nomainot Serhio Peresu. Tāpat viņš jau minēts kā potenciālais Luisa Hamiltona aizvietotājs “Mercedes” sastāvā nākamajā sezonā, lai gan šajā sakarā pēdējā nedēļā pieminēti daudzi piloti.

Vakar “Williams” prezentēja savu jauno F1 modeli FW46 un komandas vadītājs Voulss intervijā žurnālistiem atklāja, ka saistības Albonu ir spēkā uz nākamajām divām sezonām.

“Alekss ir noslēdzis līgumu ar “Williams” līdz 2025. gada beigām, tas ir parakstīts,” skaidroja Voulss. “Šī lieta nav kaut kas no tā, par ko esmu publiski izteicies, jo nejutu, ka tam ir vajadzība. Visas ziņas, ko tagad medijos redzat, un jo īpaši viena, labākajā gadījumā tās ir vien individuāli radītas spekulācijas. Kā jau esmu teicis, mūsu darbs “Williams” ir radīt jaunu vidi, kas būtu pelnījusi tādu cilvēku kā Alekss. Tik vienkārši. Viņš ir neticami labs braucējs, kurš pelnījis savu vietu starp līderiem. Viņam un man bijušas labas sarunas par to, ko vēlamies paveikt priekšdienās. Vēlamies, lai mūsu ceļojums šajā komandā būtu kopīgs un uz ilgu laiku.”

Vēlāk Voulss izvairīgi atbildēja uz jautājumu, vai atbrīvotu Albonu no līgumsaistībām, ja pilots noslēgtu līgumu ar kādu no vadošajām vienībām: “Vai es stātos ceļā? Uz maniem pleciem ir atbildība par “Williams”, tas ir pats svarīgākais. Tā nav atbildība par vienu cilvēku, kā piemēram Alekss. Ja šāds lēmums tiktu pieņemts, tad tikai tāpēc, ka savā prātā esmu pārliecināts, ka tas ir pareizi komandas ilgtermiņa interesēm, nevis īstermiņa.”