Aizvadījis F4 sacensības Abū Dabī un Dubaijā, latviešu pilots Tomass Štolcermanis atzinis, ka tagad ir daudz labāk sagatavojies gaidāmajai debijas sezonai Eiropas trasēs.

Debiju formulu sacensībās Tomass piedzīvoja vēl pērn novembra beigās, kad Sepangā piedalījās Dienvidaustrumāzijas (SEA) F4 čempionāta posmā. Tagad jau krietni spēcīgākā konkurencē tika startēts Apvienoto Arābu Emirātu (UAE) F4 seriāla noslēdzošajos divos posmos.

“Pirmās sacensības šogad ir aizvadītas,” portālam F1LV pastāstīja Tomass. “Pavadītas ļoti noderīgas nedēļas Abū Dabī un Dubaijā, mācoties un trenējoties šogad Eiropā gaidāmajiem čempionātiem. Iegūts ļoti daudz informācijas, kur man vēl augt un augt.”

Abū Dabī trasē “Prema Racing” komandas pārstāvis pirmo sacīksti pabeidza 25. vietā, bet otrajā spēja pacelties uz augšu par deviņām pozīcijām un ieņēma 16. vietu. Trešajā braucienā bija iespējams progresēt vēl vairāk, tomēr viens no konkurentiem līkumā iebrauca sānos, pēc kā Štolcermanis turpināt braukšanu nevarēja.

Dubaijā progress turpinājās. Pirmajā braucienā izdevās pakāpties līdz desmitajai vietai finišā, kas arī deva pirmo čempionāta ieskaites punktu. Tāpat tā bija iespēja startēt no trešās pozīcijas otrajā sacīkstē, ko Tomass lieliski izmantoja. Jau startā pacēlies uz otro vietu, viņš ilgu laiku cieši sekoja līderim, finišējot otrajā vietā un sasniedzot pirmo pjedestālu šajā čempionātā (vienā no sacīkstēm izdevās kāpt uz pjedestāla arī Sepangā). “Rookie Cup” jeb debitantu ieskaitē tika sasniegta uzvara.

“Runājot par rezultātiem, otrā sacīkste bija laba,” atzīst sportists. “Paņēmu labu startu un konstanti nobraucu otrais. Noteikti esmu priecīgs par rezultātu! Gribējās labāk, bet “netīrais gaiss” traucēja cīnīties ar pirmajā pozīcijā esošo braucēju.”

Trešajā sacīkstē tika piedzīvota visai pamatīga avārija, kad jau sākumā, Tomasam aizstāvot pozīciju, mašīnai no aizmugures uztriecās viens no sāncenšiem.

“Trešajā braucienā nedabūju tik labu startu un pirmajā aplī atkritu pāris pozīcijas,” skaidro Štolcermanis. “Desmitajā līkumā pēc garās taisnes uz bremzēšanu cits braucējs iebrauca aizmugurē, kas lika man apgriezties, atsisties pret trases malas sienu un ieskriet vēl citā braucējā. Žēl protams, ka tā, bet esmu priecīgs par progresu un to, ko izdarīju šajās dienās, šajos posmos. Noteikti esmu par soli gatavāks Eiropas posmiem, nekā tas būtu bez šīs pieredzes.”

F4 UAE kopvērtējums:

F4 UAE kopvērtējums debitantu kausā:

Šogad Tomass Štolcermanis spēcīgās “Prema Racing” komandas sastāvā aizvadīs pilnu sezonu Itālijas F4 čempionātā, kur gaidāmi septiņi posmi, kā arī pērn izveidotajā “Euro 4” seriālā, kas savukārt sastāvēs no trim posmiem. Pirmās formulu sacensības Eiropā latviešu jaunajam talantam jau maija sākumā, kad būs jāstājas uz starta Itālijā, Misano trasē.

Itālijas F4 čempionāta kalendārs:

Posms Norises laiks Trase Valsts
1. 3.-5. maijs Misano Itālija
2. 31. maijs-2. jūnijs Imola Itālija
3. 14.-16. jūnijs Vallelunga Itālija
4. 12.-14. jūlijs Mudžello Itālija
5. 19.-21. jūlijs Pola Rikāra trase Francija
6. 27.-29. septembris Barselona Spānija
7. 25.-27. oktobris Monca Itālija

“Euro 4” čempionāta kalendārs:

Posms Norises laiks Trase Valsts
1. 24.-25. augusts Mudžello Itālija
2. 14.-15. septembris “Red Bull Ring” Austrija
3. 5.-6. oktobris Monca Itālija