Eiropas Rallija čempionāta (ERC) otrais posms Kanāriju salās bija šīs sezonas pirmais “Latvijas Mobilais Telefons” atbalstītā pilota Mārtiņa Seska asfalta rallijs ar jauno “Sports Racing Technologies” apkalpoto “Toyota Yaris GR Rally2” automašīnu un “MRF Tyres” riepām. Atšķirībā no pērnā gada, kad ekipāža Kanāriju salu rallijā pirmoreiz uz asfalta startēja ar “Škoda Fabia RS Rally2” automašīnu, prata visai ātri adaptēties un finišēt līderu desmitniekā, starts šajā nedēļas nogalē  bija mazāk veiksmīgs.

Lai gan atklāšanas ātrumposmā Sesks meistarīgi driftēja, demonstrējot izteiksmīgas “saulītes” ap 8000 skatītāju, kas bija pulcējušies Grankanārijas basketbola arēnā, otrā un trešā sacensību diena bija mazāk veiksmīga un atmeta liepājniekus ārpus līderu piecpadsmitnieka, kura ietvaros  no pirmā līdz pēdējam sacensību kilometram notika neiedomājami sīva, rezultātu ziņā blīva un notikumiem bagāta sāncensība par pjedestālu. Seska/Franča duets sacensību kopvērtējumā finišēja 3 minūtes un 52.7 sekundes aiz līdera Joana Bonato un ierindojās 24. vietā.

“Nedēļas nogale Kanāriju salās bija sarežģīta dažādu apstākļu dēļ. Daži no tiem nebija manā un Renāra ietekmē. Galvenā mācība, ko varam pārvest mājās, ir –kļūdas un izaicinājumi vienmēr piedāvā iespēju mācīties. Katrs kilometrs, ko veicām kopā ar Renāru analizējot trases pierakstus, bija ļoti vērtīgs. Tāpat vienmēr varu paļauties uz sadarbību ar mūsu automašīnas inženieri un servisa komandu, darbs, ko veicam kopā ir neatsverama pieredze turpmākiem startiem uz asfalta seguma,” sacīja ERČ pilots Mārtiņš Sesks.

Jūnija sākumu līdz startam trešajā ERČ posmā, ekipāža veltīs treniņiem “M-Sport” “Ford Puma Rally 1″ automašīnā, lai sagatavotos jūnijā beigās gaidāmajam startam Pasaules Rallija čempionāta posmā Polijā. No 13.-15.jūnijam liepājnieki piedalīsies ERČ sezonas trešajās sacensībās “Royal Rally of Scandinavia”  un vēlāk startēs ceturtajā ERČ posmā “Rally Estonia” (5.-7.jūlijā). Trešais un ceturtais ERČ posms noritēs uz latviešu ekipāžai tīkamā grunts seguma.

“Rally Islas Canarias” rezultāti:

ERC kopvērtējums pēc 2. posma: