Pirmo uzvaru F1 karjerā Maiami trasē izcīnījis Lando Noriss, kurš vadībā nonāca pēc boksu apmeklējuma, ko “McLaren” pilotam sanāca veikt pēc drošības auto izbraukšanas trasē. Makss Verstapens atradās vadībā ilgu laiku, taču finišā bija spiests samierināties ar otro vietu. Trešo vietu sezonas sestajā posmā guva Šarls Leklērs.

Verstapens veica lielisku startu no pole position, kamēr viņa komandas biedrs Serhio Peress pirmajā līkumā iebrauca par ātru, nobloķēja riteņus un knapi spēja izvairīties no sadursmes ar konkurentiem, zaudējot vairākas pozīcijas. Leklērs noturēja otro vietu, bet situāciju izmantoja Oskars Piastri, apdzenot Karlosu Saincu un nonākot jau ceturtajā vietā. Peress bija atkritis aiz Norisa, bet jau pirmajā aplī pacēlās uz piekto vietu. Niko Hilkenbergam izdevās apdzīt Luisu Hamiltonu cīņā par septīto vietu, kamēr ļoti spraigu dueli aizvadīja “Alpine” piloti, daudzu līkumu garumā braucot cieši blakus viens otram.

Jau dažu apļu laikā Verstapens bija izveidojis pāris sekunžu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem. Piastri brauca cieši aiz Leklēra un ceturtajā aplī “McLaren” pilots veica apdzīšanu, paceļoties jau uz otro vietu. Saincs turpmākajos apļos brauca cieši aiz komandas biedra. Hamiltons septītajā aplī atguva septīto pozīciju, tad pieļāva kļūdu bremzējot un to zaudēja, bet vēlāk vēlreiz apdzina Hilkenbergu. “Haas” komandas braucēju 12. aplī apdzina arī Džordzs Rasels, bet drīz vien Hilkenbergs kā viens no pirmajiem devās pitstopā.

No vadošajiem braucējiem 17. apļa beigās pirmais boksos devās Peress, kuru jau kādu laiku vajāja Noriss, bet 19. aplī pēc jaunām riepām iebrauca Leklērs, kurš tobrīd bija netālu aiz Piastri un jau kādu laiku izveidojis pāris sekunžu pārsvaru pār Saincu. Verstapens tikmēr stabili turpināja attālināties no sāncenšiem.

22. aplī Verstapens pieļāva kļūdu, noīsinot vienu no līkumiem un pa ceļam notriecot tur esošo stabiņu. Viņa priekšējais antispārns neizskatījās cietis. Tikmēr, lai savāktu atlūzas no trases, uz īsu brīdi tika nozīmēts virtuālās drošības mašīnas periods, pēc kā beigām līderis 23. apļa beigās iebrauca pitstopā.

28. aplī trasi nesadalīja Kevins Magnusens un Logans Sardžents, kā rezultātā “Williams” pilots ar aizmuguri ietriecās barjerā. Magnusens tika atzīts par vainīgu incidentā un saņēma desmit sekunžu sodu.

Tobrīd boksos no vadošajiem braucējiem vēl nebija pabijis tikai Noriss, kurš nonāca vadībā, bet tagad pēc riepu maiņas varēja saglabāt līderpozīciju. Lieliska notikumu attīstība “McLaren” pilotam! Viņa komandas biedrs Piastri kādu brīdi bija vadībā pirms tam, bet iebrauca pitstopā un atkrita aiz Leklēra. Peress tikmēr izmantoja drošības auto periodu, lai boksos iebrauktu otro reizi.

Pēc drošības mašīnas došanās boksos līderim Norisam sekoja Verstapens un Leklērs, Piastri bija ceturtais, bet tālāk brauca Saincs un Peress. Juki Cunoda tikmēr bija nokļuvis priekšā abiem “Mercedes” pilotiem un ieņēma septīto pozīciju.

Restartā Verstapens nonāca bīstami tuvu, bet saglabāja otro vietu. Pēc tam Noriss spēja palielināt pārsvaru. Saincs tikmēr mēģināja apdzīt Piastri, taču priekšā esošais pilots nepadevās, izspieda “Ferrari” pilotu ārpus trases un abu riteņi pat nedaudz saskārās. Tiesneši situāciju izmeklēja, bet Piastri par vainīgu neatzina. Hamiltons pa to laiku apdzina Cunodu cīņā par septīto vietu.

Piastri sacīkstes turpinājums nebija veiksmīgs. Saincs agresīvi mēģināja apdzīt sāncensi un līkumā ar aizmugurējo riteni uzslīdēja virsū “McLaren” priekšējam antispārnam, sabojājot konkurentam iespējas tikt pie labas pozīcijas. Piastri bija spiests doties boksos, kas viņu atmeta uz beigu daļu. Saincs sūdzējās, ka ir problēmas arī viņa mašīnai, jo zudis piespiedējspēks. Savukārt Noriss, kurš uz šo nedēļas nogali saņēma uzlabotu mašīnu, 15 apļus pirms finiša bija jau gandrīz četras sekundes priekšā Verstapenam.

Tuvojoties finišam, arvien vairāk kļuva skaidrs, ka Verstapenam pacīnīties par uzvaru neizdosies. Noriss attālinājās arvien tālāk un finišēja visiem priekšā, pārspējot sezonas līderi par vairāk nekā septiņām sekundēm. Leklērs guva trešo vietu, Saincs ieņēma ceturto, bet tālāk finišu sasniedza Peress un Hamiltons. Aiz viņiem sacensības noslēdza Cunoda un Džordžs Rasels, bet pēdējos punktus guva Fernando Alonso un Estebans Okons. “Alpine” izdevies tikt pie pirmā punkta sezonā.

Norisam šī ir pirmā uzvara F1 karjerā. Pēdējo uzvaru autosacīkstēs britu pilots izcīnīja 2018. gadā, kad vēl startēja “Formulā 2”. Savukārt “McLaren” pēdējo F1 uzvaru bija guvusi 2021. gadā, kad Moncas posmā pirmais finišēja Daniels Rikjardo.

F1 čempionāts turpināsies pēc divām nedēļām, kad Imolas trasē 19. maijā norisināsies sezonas septītais posms – Emīlijas Romanjas GP izcīņa.

Maiami GP rezultāti: