Iepriekšējā posmā Maiami pieredzējām retu situāciju, kad Makss Verstapens nebija spējīgs atgūt vadību. Vairākas komandas uz Eiropu atvedušas uzlabojumus savai mašīnai, tādēļ skaidrs, ka Itālijā potenciālo spēku samēru noteikšana būs īpaši sarežģīts uzdevums.

Trase

Imola ir ļoti ātra un pludena trase, kā rezultātā to iecienījuši braucēji, tomēr tā ir samērā šaura, līdz ar to apdzīšanas izdevību nebūs tik daudz kā iepriekšējos posmos. Šī nav diezko smaga trase riepām, tādēļ “Pirelli” uz savu mājas posmu atveduši trīs mīkstākos riepu sastāvus, turklāt paredzams, ka sausos apstākļos braucēji boksos dosies tikai vienreiz.

Trase tiek plaši lietota arī citās kategorijās, tādēļ saķeres līmenim vajadzētu būt labam jau piektdienā. Par vienu no galvenajām problēmām iepriekšējos gados kļuva trases robežu neievērošana Acque Minerali līkumos, kas parasti rezultējās ar sodu laika izteiksmē. Šogad veiktas nelielas izmaiņas, padarot sodu dabiskāku ar grants joslu.

Padziļinātu informāciju par un ap Formula 1 notikumiem gūsti, pievienojoties F1LV Patreon lapai!

Laikapstākļi

Pagājušogad plūdu dēļ Emīlijas-Romanjas posmu nācās atcelt. Diemžēl dabas stihijas Itālijā plosās arī šogad, tomēr autosporta mīļotājiem par laimi tās neskar Imolu, tomēr tas gan nenozīmē, ka vasara klāt. Lietus duša uznāca ceturtdien un pastāv liela nokrišņu varbūtība arī svētdien uz sacīksti, turklāt temperatūra turēsies tikai nedaudz virs 20 grādiem.

Patīkamāks klimats gaidāms piektdien un sestdien, kad lietus nav gaidāms, tomēr spēcīgas vēja brāzmas var apgrūtināt ne tikai skatīšanos klātienē, bet arī braukšanu pašiem pilotiem. Piektdien vēja ātrums brāzmās var pārsniegt 40 km/h.

Prognozes

Lando Noriss ir pārliecināts, ka “McLaren” komandas sagatavotie uzlabojumi Imolā strādās labāk Maiami, turklāt trases konfigurācija atļaus sabalansētāk uzsildīt riepas, kas kļuva par komandas Ahileja papēdi iepriekšējā posmā.

Šoreiz gan vislielākā uzmanība tiks pievērsta “Ferrari” komandai, kas faktiski atvedusi otro versiju savam šīs sezonas modelim. Pamanāmākā ir dzesēšanas sistēma, padarot formulu par “Mercedes” un “Red Bull” konceptu sajaukumu. Nelielas izmaiņas skārušas teju visas komandas, tostarp “Aston Martin” un “Mercedes”.

Ideālā scenārijā šonedēļ redzēsim trīs komandu cīņu par uzvaru, tomēr nevar aizmirst, ka Verstapens iepriekšējā posmā brauca ar sabojātu grīdu. Normālos apstākļos viņš joprojām ir galvenais favorīts, tomēr lietus var radīt negaidītus pavērsienus un atalgot drosmīgas alternatīvas stratēģijas izmantotājus.

Piedalies F1 prognožu spēlē!

Vēsture

Pirmoreiz Imola F1 kalendārā nonāca 1980. gadā, tomēr tās slavenākais posms pirms 30 gadiem atņēma dzīvību trīskārtējam pasaules čempionam Airtonam Sennam, par kura dzīvi un daudzšķautņaino personību vairāk lasi F1LV Patreon īpaši Sennam veltītajā žurnālā.

2005. gadā skatītāji varēja baudīt izcilu dueli starp Fernando Alonso un Mihaelu Šūmaheru, kurā Alonso izmantoja visdažādākās trajektorijas, lai noturētu uzvaru. Gadu vēlāk Šūmis revanšējās un abi čempioni uz augstākajiem pjedestāla pakāpieniem kāpa pretējā secībā. Tā bija pēdējā reize, kad braucēji tur sacentās pirms Imola uz ilgāku laiku pazuda no kalendāra, atgriežoties vien 2020. gadā. Mūsdienās viens no spilgtākajiem mirkļiem bija vērojams 2021. gadā, kad žūstošā trasē iespaidīgu sadursmi piedzīvoja Džordžs Rasels un Valteri Botass.

Bazārs boksos

Kamēr Adrians Ņūvijs vēl tikai kaļ plānus savai nākotnei, par pēdējo dienu karstāko ziņu kļuvis Aleksa Albona lēmums palikt uzticīgam “Williams” komandai. Taizemi pārstāvošais sportists pagarinājis līgumu uz vairākām sezonām, viešot ticību, ka Džeimsa Vaulsa vadītā komanda ir uz pareizā attīstības ceļa, neraugoties uz to, ka mašīna joprojām esot aptuveni 15 kilogramus pa smagu.

Ne visi paliek uzticīgi savam pašreizējam darba devējam. Līdz ar Hamiltonu uz “Ferrari” dosies Toto Volfa uzticamie palīgi Loīks Serra un Žeroms d’Ambrocio, kuri līdz šim atbildēja par “Mercedes” konkurētspēju nedēļas nogalē un jauno braucēju attīstīšanu.

Grafiks

Pēc divām nedēļas nogalēm ar sprinta formātu Formula 1 atgriežas pie ierastā režīma ar trim treniņu sesijām, kvalifikāciju un saldo ēdienu – Emīlijas-Romanjas Grand Prix izcīņu svētdien pl. 16:00 pēc Latvijas laika.

Notikumiem Imolā no klātienes sekos līdzi arī Aldis Putniņš, sniedzot ieskatu F1 ‘aizskatuvē’ Twitter platformā, kā arī apkopojot dienas notikumus audio formātā F1LV Patreon lapā, līdz ar to šoreiz izmaiņas arī “Ideālā Formula” un “F1LV Podkāsts” formātos. Kādas tieši? Tad jau redzēsi!

Info par F1 translācijām Latvijas teritorijā