“Mercedes” rezerves braucējs Miks Šūmahers ticis pie iespējas sevi pierādīt pie F1 auto stūres. “Alpine” komanda dos viņam iespēju veikt testus un apsvērs kā kandidātu uz vietu tās pamatsastāvā.

Estebans Okons pēc šīs sezonas komandu pametīs, tāpat līguma termiņš šogad beigsies Pjēram Gazlī. Līdz ar to “Alpine” sastāvs uz nākamo F1 sezonu šobrīd ir neskaidrs.

Pirmdien kļuva publiski zināms, ka “Apine” veic sarunas ar Karlosu Saincu, taču nav noslēpums, ka spānim ir piedāvājumi arī no “Kick Sauber/Audi” un “Williams” vienībām.

Šūmahers šobrīd ir “Alpine” pilots izturības sacīkšu pasaules čempionātā (WEC), kur ar viņa atdevi un sniegumu komanda paudusi apmierinātību. Jau nākamnedēļ Šūmahers aizvadīs F1 mašīnas testus un tiks apsvērts kā kandidāts uz vietu F1 komandā. Testi plānoti 3. jūlijā Francijā, Pola Rikāra trasē, un vācu pilots brauks ar 2022. gada modeli A522.

Par “Alpine” ekskluzīvo padomnieku tikmēr oficiāli kļuvis F1 aprindās labi zināmais Flavio Briatore, kurš savulaik no čempionāta bija spiests aiziet pēc 2008. gada “krešgeitas” skandāla. Itālis kādā intervijā atzinis, ka Gazlī varētu saglabāt savu vietu, bet otrs varētu būt kāds jauns vai pat vēl pieredzējušāks pilots.

Zināms, ka starp pretendentiem ir arī “Alpine” oficiālais F1 testpilots Džeks Dūens.