Aizvadīts “IndyCar” čempionāta astotais posms, kas norisinājās Kalifornijā, “Laguna Seca” trasē. Visai haotiskā sacīkstē ar labu stratēģiju otro uzvaru šosezon izcīnīja pašreizējais čempions Alekss Palou. Amerikas lietuvietis Deivids Malukas čempionātā atgriezies ar 16. rezultātu.

Palou startēja no pole position, sākotnēji zaudējot pirmo vietu Kailam Kirkvudam, taču atguva to ar sekmīgu stratēģiju. Sacensību noslēgumā restartā četrus apļus pirms finiša spāņu pilots noturēja vadību pār Koltonu Hertu un uzvarēja. “Chip Ganassi Racing” komandas braucējs šogad bija uzvarējis arī posmā, kas notika Indianapolisas līkumotajā trases versijā.

Trešo vietu izcīnīja Aleksandrs Rosi, bet bijušais F1 pilots Romēns Grožāns ar ceturto vietu uzrādījis augstāko rezultātu kopš pievienošanās “Juncos Hollinger Racing” nometnei pirms šīs sezonas. Kirkvuds beigās palika piektais.

Pēc gūtās rokas traumas un līguma zaudēšanas ar “Arrow McLaren” komandu, čempionātā atgriezās Deivids Malukas, aizvadot pirmo posmu šogad. Viņu sastāvā uzņēmusi “Meyer Shank Racing” vienība. Pēc kvalificēšanās 12. pozīcijā, finišā Malukas iebrauca sešpadsmitais. Sportists būs redzams arī visos atlikušajos posmos šosezon.

Pēc panākuma “Laguna Seca” trasē Herta ir atguvis vadību kopvērtējumā, kur tagad tuvākais sekotājs Vils Pauvers zaudē 23 punktus. Šoreiz “Team Penske” braucējs bija vien septītais, kamēr sestais finišu sasniedza Palou komandas biedrs Skots Diksons – veterāns pašlaik trešais kopvērtējumā, jau 32 punktus aiz līdera. Herta pēc izcīnītās otrās vietas ir ceturtais kopvērtējumā.

Pēc divām nedēļām, 7. jūlijā, sezona turpināsies ar posmu “Mid-Ohio Sports Car Course” trasē, Ohaio.