Monday, June 22, 2026
spot_img
Sākums Blogs Lapa 109

Marks Markess uzvar Nīderlandes GP, Alekss Markess kritienā lauž roku

Kamēr “Ducati” rūpnīcas braucējs Marks Markess guva uzvaru “MotoGP” pasaules čempionāta posmā Nīderlandē, viņa brālis Alekss Markess no “Gresini Ducati” vienības Asenes trasē piedzīvoja kritienu un salauza roku.

Kvalifikācijas uzvarētājam Fabio Kvartararo starts nepadevās tas labākais, un viņš jau sākumā atkrita uz ceturto pozīciju, bet drīz vien vēl zemāk. Vadībā izrāvās Frančesko Bagnaija, bet aiz viņa iekārtojās Alekss Markess un Marks Markess. Piektajā vietā drīz nonāca Marko Bedzeki, kurš dienu iepriekš sprintā spēja aizcīnīties līdz trešajai vietai.

Trešā apļa sākumā A.Markess pazaudēja vairākas pozīcijas un atkrita uz ceturto vietu. Vēlāk viņš bija piekāpties arī Pedro Akostam un, cenšoties atgūt zaudēto, piedzīvoja kontaktu ar sāncensi, kam sekoja kritiens. Tiek ziņots, ka incidentā jaunākais no brāļiem Markesiem salauzis labo roku.

Tikmēr cīņā par uzvaru sestajā aplī M.Markess veica apdzīšanu un nokļuva priekšā komandas biedram Bagnaijam, kurš vēlāk atkrita arī aiz Bedzeki un Akostas, nokļūstot ceturtajā vietā. 14. aplī trešo pozīciju no Akostas viņam izdevās atgūt.

Vadošais trijnieks līdz pat sacensību beigām brauca cieši, bet sevišķi ātrs no iedzinējiem bija Bedzeki, kurš turējās mazāk nekā pussekundes atstatumā no līdera. Tomēr M.Markess izturēja spriedzi un finišēja pirmajā vietā, sasniedzot sesto uzvaru šosezon un trešo pēc kārtas. Sevišķi ņemot vērā A.Markesa izstāšanos, tagad viņš vēl pamatīgāk nostiprinājis līderpozīciju čempionāta kopvērtējumā.

Banjaja finišēja trešais, daudz neatpaliekot. Akosta ieguva ceturto vietu, bet pirmo piecinieku noslēdza Maveriks Vinjaless.

Jau drīz pēc starta sadursmē ar Migelu Oliveiru kritienu piedzīvoja Ai Ogura. Vēlāk sadursmi un iespaidīgus kritienus piedzīvoja Joans Mirs un Fermins Aldeguers.

Pēc nākamā “MotoGP” posma, kas 12. un 13. jūlijā norisināsies Vācijā, Zaksenringas trasē, sezona būs tieši pusē.

Nīderlandes GP rezultāti:

“MotoGP” kopvērtējums pēc 10. posma:

‘Red Bull Ring’ trase nodrošina palikšanu F1 kalendārā līdz 2041. gadam

0

“Formula 1” oficiāli paziņojusi par jaunu, rekordgaru sadarbības līgumu ar Austrijas “Grand Prix” rīkotājiem, nosakot, ka sacensības “Red Bull Ring” trasē notiks vismaz līdz 2041. gadam. Līdz ar to šim posmam tagad ir viens no garākajiem kontraktiem līdzās Maiami trasei, kuras līgums nesen tika pagarināts līdz tam pašam gadam.

Šī tendence iezīmē F1 stratēģiju nostiprināt ilgtermiņa sadarbību ar populāriem un arī vēsturiski nozīmīgiem posmiem. Tikai pirms pāris nedēļām arī Kanādai tika apstiprināts līguma pagarinājums līdz 2035. gadam. F1 izpilddirektors Stefano Domenikali uzsver Austrijas posma nozīmību: “Austrijai vienmēr bijusi īpaša vieta mūsu kalendārā.”

“Red Bull Ring” trase, kas savu atgriešanos kalendārā piedzīvoja 2014. gadā, šobrīd ir kļuvusi par vienu no populārākajām F1 apritē. Tā tika izveidota 1969. gadā, nomainot netālu esošo Celtvēgas lidlauka trasi, bet vēlāk piedzīvojot gan konfigurācijas, gan nosaukumu maiņas. Vispirms līdz 1987. gadam tā saucās “Österreichring “, tad līdz 2003. gadam bija zināma kā “A1-Ring”, pirms zaudēja vietu kalendārā dēļ strīda par tabakas reklāmu.

Trases atdzimšana sākās 2010. gadā, kad to iegādājās “Red Bull” dibinātājs Dītrihs Matešics. Viņa vadībā tika veikti plaši ieguldījumi infrastruktūrā, un 2014. gadā trase atgriezās F1 čempionātā ar jaunu nosaukumu – “Red Bull Ring”. Kopš tā laika šis posms ir nostiprinājies kalendārā uz palikšanu.

Tagad Dītriha dēls Marks Matešics turpina tēva iesākto: “Esmu lepns, ka varu turpināt tēva mantojumu un saglabāt šīs vietas nozīmi autosporta kartē – gan reģiona, gan visas valsts vārdā. Austrijas ciešā saikne ar “Formulu 1″ ir stabils pamats veiksmīgai ilgtermiņa sadarbībai.”

Cunoda: “Šobrīd neesmu pat tajā līmenī, kādā biju VCARB komandā”

0

Austrijas “Grand Prix” kvalifikācija “Red Bull” komandai beidzās ar blāviem rezultātiem. Gan Makss Verstapens, gan Juki Cunoda cīnījās ar RB21 mašīnas nespēju pielāgoties mainīgajiem apstākļiem “Red Bull Ring” trasē.

Cunoda startēs tikai no 18. pozīcijas, kamēr viņa komandas biedrs, četrkārtējais pasaules čempions Verstapens, kvalifikāciju noslēdza septītajā vietā. “Red Bull” motoru sporta padomnieks Helmuts Marko uzsvēra, ka Cunodam lielākās grūtības sagādājusi nespēja pielāgoties mainīgajiem apstākļiem. “Mainīgajos apstākļos Juki vienkārši ir daudz grūtāk pielāgoties. Makss spēj ar to tikt galā,” viņš komentēja intervijā ORF.

Marko arī norādīja uz RB21 tehniskajām īpatnībām: “Mūsu auto darbojas ļoti šaurā logā un ir ļoti nestabils, kad tiek braukt uz robežas. Tas ir kā staigāt pa virvi – vienā mirklī vari nokrist.” Pēc Marko teiktā, piemēram, “McLaren” mašīna pēc nelielas izslīdēšanas ir daudz vieglāk savaldāma.

Pats Cunoda pēc kvalifikācijas neslēpa vilšanos: “Pirmajā mēģinājumā viss vēl šķita kārtībā, bet otrajā – balansējums jau bija pavisam savādāks. Tas mani pārsteidza. Vienmēr pastāv ideālie apļi un bija kaut kas, ko varēju izdarīt labāk. Gaidīju vismaz iekļūšanu trešajā kārtā. Man tiešām ir apnicis startēt no 18. vai 19. vietas. Šobrīd neesmu pat tajā līmenī, kādā biju VCARB komandā.”

Verstapena septītā vieta arī nav rezultāts, ko “Red Bull” komanda būtu vēlējusies redzēt sava māju posma kvalifikācijā. Marko uzsvēra, ka, ja nebūtu bijis Pjēra Gaslī izraisītie dzeltenie karogi, Verstapens varētu būt bijis daudz augstāk. “Pēc mūsu datiem, Makss būtu bijis ap trešo vietu, bet joprojām pussekundi aiz Lando Norisa. Tik īsā aplī tas ir ļoti liels deficīts,” viņš norādīja.

Verstapens atzina, ka mašīnas uzvedība izmainījusies vienā momentā, bet iegūt pirmo starta vietu jebkurā gadījumā nebija cerību. Tāpat viņš neprāto, ka šodien varētu rasties iespēja sacensties ar “McLaren”.

“Līdz parādījās dzeltenie karogi, iespējams, vēl bija kādas cerības [uz labāku rezultātu],” norāda holandiešu pilots. “Bet līdz pirmajai starta vietai mūs tāpat šķīra jūdzes, tāpēc beigās nav pārāk sāpīgi. Trešajā treniņā auto nebija nemaz tik slikts, bet kvalifikācijā balansējums vienkārši pilnībā pazuda. Kvalifikācijā praktiski viena līkuma laikā viss mainījās – auto bija kārtībā, bet tad uzreiz sākās lielas problēmas. Ceru, ka sacīkstē varēsim konkurēt ar “Ferrari” vai “Mercedes”. Es īpaši neskatos uz čempionāta kopvērtējumu – vienkārši cenšos no sacīkšu nedēļas nogales izspiest maksimumu.”

Sacensības Austrijā sāksies plkst. 16:00 pēc Latvijas laika.

Austrijas GP starta kārtība:

Masveida sadursmē NASCAR sacensībās iesaistīta puse no dalībniekiem

Milzīga avārija svētdienas rītā notika NASCAR “Cup Series” posmā Atlantā, kad pēc Denija Hamlina un Džona-Hantera Nemečeka kontakta sākās masveida sadursme. Tajā bija iesaistītas aptuveni 20 mašīnas – aptuveni puse no visiem dalībniekiem. Pēc notikušā sacensības nācās uz laiku apturēt, bet deviņi braucēji cīņu turpināt nevarēja.

Noriss: “Nevaram izslēgt Verstapenu no cīņas par uzvaru sacīkstē”

0

Lando Noriss Austrijas “Grand Prix” kvalifikācijā izcīnīja spožu pole position, taču cīņa par pārējām pozīcijām noslēdzās ne tā, kā daudzi varēja prognozēt. Oskaram Piastri dzelteno karogu dēļ nebija iespējas veikt pēdējo ātro apli, tāpat kā Maksam Verstapenam. Tikmēr Luiss Hamiltons jūtas gandarīts par “Ferrari” piedzīvoto progresu.

Piastri, kurš čempionāta kopvērtējumā ir līderis, palika trešais, piekāpjoties ne vien otram “McLaren” pilotam Norisam, bet arī Šarlam Leklēram. Sportists bija redzami sarūgtināts, jo  neizdevās pat uzsākt pēdējo lidojošo apli, kad Pjērs Gaslī saslīdēja pēdējā līkumā.

“Problēma bija tā, ka es vispār netiku pie pēdējā mēģinājuma,” sacīja austrālietis. “Gaslī izslīdēja, un, kad nonācu tajā vietā, bija dzeltenie karogi. Es pat nesāku apli. Mums bija ātrums, lai būtu pirmajā rindā. Tā vienmēr ir vilšanās, kad pat nedabū iespēju pacīnīties. Bet sacīkstēs vēl viss iespējams – es noteikti neplānoju palikt trešais.”

Makss Verstapens, kurš citkārt kvalifikācijās ir konkurētspējīgs, šoreiz palika tikai septītajā vietā, un arī viņa pēdējo apli izjauca Gaslī izraisītie dzeltenie karogi. Taču četrkārtējais F1 čempions atzina, ka problēmas bija jau pirms tam.

“Pēc treniņiem jutos labi – biju tikai 0.2 sekundes aiz Lando. Bet tad trases temperatūra pacēlās līdz +47 grādiem, pastiprinājās vējš, pēkšņi viss sāka palikt slikti,” skaidroja Verstapens. “Mašīna kļuva neprognozējama. Mēs gandrīz neko nemainījām starp sesijām, tāpēc tas ir savādi. Es nedomāju, ka pie vainas ir mašīnas uzlabojumi – apstākļi vienkārši kļuva nepiemēroti mūsu mašīnai. Šī noteikti nebija mūsu diena.”

“Red Bull” nedienas pārsteidza arī Norisu, kurš gan brīdina – Verstapenu vēl nedrīkst norakstīt: “Viņš joprojām ir mūsu galvenais sāncensis. Tikai tāpēc, ka šodien bija vājāka kvalifikācija, neviens viņu nedrīkst izslēgt no cīņas par uzvaru rīt vai par titulu šosezon.”

Lielisku kvalifikāciju aizvadīja “Ferrari” – īpaši Leklērs, kurš ieņēma otro vietu. Hamiltons startēs no ceturtās pozīcijas. Septiņkārtējais čempions atzina, ka jaunā sacīkšu auto grīda ļāvusi progresēt.

“Tas ir fantastisks rezultāts. Komanda ir smagi strādājusi, lai mums būtu šie uzlabojumi. Vakar bijām 0.6 līdz 0.9 sekundes aiz līderiem, šodien esam turpat blakus,” priecājās brits.

Viņš gan arī piebilda, ka pats kļūdījās savā pēdējā aplī: “Jutu, ka tas nebija perfekts aplis. Ja būtu to noslēdzis tīri, varēju būt pat otrajā vietā. Bet kopumā – esmu apmierināts. Mūsu mašīna parasti sacīkstēs ir labāka nekā kvalifikācijā, tāpēc ceru, ka varam būt konkurētspējīgi arī rīt.”

Hamiltons izcēla arī “Ferrari” komandas paveikto darbu kvalifikācijā: “Tas bija mūsu labākais veikums šosezon – stratēģija, sniegtā informācija, laiks, kad devāmies trasē – viss kā pēc grāmatas. Tā ir zīme, ka komanda sastrādājas arvien labāk. To visu nevar paveikt vienā dienē, bet redzu pozitīvas pārmaiņas.”

Noriss ar fantastisku apli izcīna pirmo starta vietu Austrijas GP

0

Lando Noriss kļuvis par F1 kvalifikācijas uzvarētāju sezonas 11. posmā Austrijā, kamēr otru “McLaren” pilotu Oskaru Piastri cīņā par otro starta pozīciju izdevās uzveikt Šarlam Leklēram no “Ferrari”.

Q1: Tālāk tiek visi debitanti

Jau pirmajā kvalifikācijas kārtā cīņu pabeidza “Red Bull” pilots Juki Cunoda, uzstādot vien 18. rezultātu. Kopā ar viņu no turpmākas cīņas izkrita arī Lenss Strols, Estebans Okons, tāpat Karloss Saincs un Niko Hilkenbergs. “Williams” braucējs Saincs sūdzējās, ka mašīnai ir kādi bojājumi un tā, pēc viņa vārdiem, ir nebraucama. Tas nozīmē, ka pirmo kārtu šoreiz pārvarēja visi šīs sezonas debitanti.

Q2: “McLaren” turpina dominēt

Otrā kvalifikācija tika apturēta vairāk kā piecas minūtes pirms laika atskaites beigām, jo starta/finiša taisnes sākumā bija aizdegusies sausā zāle. Līdzīgas situācijas šosezon bija vērojamas Japānas posmā Suzukas trasē. Kvalifikācija drīz vien atsākās un braucējiem bija gana laika, lai veiktu vairākus apļus.

Aiz pirmā desmitnieka palika un otrajā kārtā cīņu par starta vietām beidza Fernando Alonso, Alekss Albons, Īzaks Hadžārs, Franko Kolapinto un Olivers Bērmans.

Gan pirmajā, gan otrajā kārtā ātrākos rezultātus bija sasnieguši “McLaren” piloti Noriss un Piastri, kuri šādā pat secībā uzrādīja labākos laikus arī otrajā un trešajā treniņā. Līdz ar to abi bija izteikti favorīti cīņā par pirmo starta rindu. Tomēr notikumi izvērsās nedaudz citādi.

Q3: Noriss uzvar, Leklērs pārspēj Piastri

Izšķirošajā kvalifikācijas kārtā pēc pirmajiem veiktajiem apļiem Noriss ar laiku 1:04.268 atkal bija vadībā, bet Leklērs pamanījās uzveikt čempionāta līderi Piastri un iekārtojās otrajā pozīcijā. No Norisa abi atpalika vairāk par 0.2 sekundēm. Tālāk sekoja Lūiss Hamiltons, Džordžs Rasels un Makss Verstapens. “Red Bull” formula līkumos mēdz izslīdēt, kas liedza sasniegt augstāku rezultātu.

Norisam ar otro piegājienu apļa laiku izdevās uzlabot līdz 1:03.971, kas viņam ļāva izcīnīt ļoti pārliecinošu uzvaru. Leklērs tā arī palika 0.062 sekundes priekšā Piastri, nodrošinot iespēju startēt no pirmās rindas. Piastri būs jāstartē trešajam un tikai 0.028 sekundes aiz viņa ierindojās Hamiltons, līdz ar ko ļoti labs sniegums “Ferrari” vienībai.

Pagājušā gada Austrijas GP uzvarētājs Rasels startēs no piektās vietas, bet Liams Lovsons ar pēdējo mēģinājumu pārspēja Verstapenu, atstājot titula pretendentu septītajā vietā. Tā viņam būs atkārtota sliktākā starta vieta šī gada posmos. Pirmo desmitnieku noslēdza Gabriels Bortoleto, Andrea Kimi Antonelli un Pjērs Gazlī, kurš pēdējā līkumā kļūdījās un saslīdēja.

Pirms sacensībām Austrijā F1 čempionāta kopvērtējumā līderim Piastri ir 22 punktu pārsvars pār Norisu un 43 punktu pārsvars pār Verstapenu. Tikmēr Konstruktoru kausā “McLaren” var lepoties ar graujošu 175 punktu pārsvaru pār “Mercedes” komandu, kurai tikai 15 punktu atstatumā seko “Ferrari”.

Sacīkstes starts svētdien plkst. 16:00 pēc Latvijas laika.

Austrijas GP kvalifikācija:

Brāļi Markesi ātrākie ‘MotoGP’ sprintā Nīderlandes posmā

“Ducati” rūpnīcas braucējs Marks Markess izrāvās vadībā Nīderlandes “MotoGP” sprinta otrajā aplī un turpinājumā nosargāja līderpozīciju no brāļa Aleksa Markesa. Spāņu motosportisti finišēja pirmajās divās pozīcijās, bet pirmo trijnieku šoreiz noslēdza Marko Bedzeki.

M.Markess Asenes trasē startēja no otrās rindas, bet lieliski paātrinājās un jau pirmajā līkumā sacentās ar kvalifikācijas uzvarētāju Fabio Kvartararo par līdera godu. Uzreiz nespējis apdzīt “Yamaha” braucēju, čempionāta līderis to tomēr paveica otrajā aplī. Frančesko Banjaja no otrās starta vietas bija atkritis uz trešo, bet pirmajā aplī piekāpās arī A.Markesam.

Otrajā aplī brāļi Markesi viens pēc otra aizbrauca garām Kvartararo, nonākot pirmajās divās vietās, ko pēc tam ieņēma visu atlikušo sacīksti. A.Markess visus 13 apļus brauca cieši aizmugurē, mēklējot iespējas apdzīt, bet reālas iespējas tā arī neatradās.

Ļoti ātrs bija “Aprilia” braucējs Bedzeki, jau otrajā aplī apdzenot Banjaju cīņā par ceturto vietu, bet pēc tam arī Kvartararo. Visu distanci viņš brauca samērā tuvu Markesiem, gaidot izdevību, ja kāds no viņiem kļūdīsies, bet tā arī finišēja trešais.

Kvartararo atradās ceturtajā vietā, kad četrus apļus pirms finiša krita un izstājās. Tikmēr jau drīz pēc starta kritienu bija piedzīvojis Joans Mirs.

Finišā aiz pirmā trijnieka ierindojās Fabio di Džanantonio, kurš septītajā aplī bija apdzinis Banjaju, atstājot “Ducati” rūpnīcas braucēju piektajā vietā finišā.

Galvenā sacīkste startēs svētdien plkst. 15:00 pēc Latvijas laika.

Sprinta rezultāti:

Noriss un Piastri paliek nepārspēti arī pēdējā F1 treniņā

0

“McLaren” komandas braucēji Lando Noriss un Oskars Piastri uzrādīja ātrākos rezultātus arī Austrijas “Grand Prix” trešajā treniņbraucienu sesijā.

“McLaren” komanda bija ātrākā jau otrajā treniņā piektdien un šodien turpināja demonstrēt pārspēku. Noriss labāko apli veica 1 minūtē un 4.324 sekundēs, pārspējot F1 čempionāta vadībā esošo komandas biedru par 0.118 sekundēm.

Tāpat kā otrajā treniņā, arī šoreiz trešajā vietā ierindojās Makss Verstapens no “Red Bull” vienības, kurš treniņa beigās arī saslīdēja trases pēdējā līkumā. Noriss bija 0.210 sekundes ātrāks par aizvadīto četru sezonu čempionu.

Progress izdevās “Ferrari” komandai, kas pirmajās divās sesijās izskatījās salīdzinoši blāva. Šarls Leklērs no Verstapena rezultāta atpalika tikai 0.040 sekundes un ieņēma ceturto vietu, bet piektais ātrākais stundu garajā sesijā bija Lūiss Hamiltons.

Šovakar plkst. 17:00 pēc Latvijas laika sāksies kvalifikācijas braucieni, bet sacensību starts “Red Bull Ring” trasē tiks dots svētdien plkst. 16:00.

Austrijas GP trešais treniņš:

Bijušais ‘Ferrari’ boss negaidīti kļuvis par ‘McLaren’ direktoru

0

Bijušais “Ferrari” priekšsēdētājs Luka di Montedzemolo oficiāli iecelts par “McLaren Group Holdings Limited” direktoru. Amatā viņš apstiprināts piektdien, 27. jūnijā.

Di Montedzemolo ir viens no F1 vēsturē ievērojamākajiem vadītājiem. Viņš bija viens no galvenajiem arhitektiem “Ferrari” dominējošajai ērai, kas aizsākās pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados, tolaik piesaistot tādus personāžus kā Žans Tods, Mihaels Šūmahers un Ross Brauns. Arī septiņdesmitajos gados viņa vadībā “Ferrari” guva panākumus ar Nikiju Laudu pie stūres. Pēc 23 gadu darba itālis pameta “Ferrari” 2014. gadā, dēļ nesaskaņām ar toreizējo FIAT vadītāju Serdžio Markjoni.

“McLaren” grupā di Montedzemolo nonācis laikā, kad notiek izmaiņas tās īpašnieku struktūrā. Tajā pašā dokumentā, kas publiskots Apvienotās Karalistes “Companies House” reģistrā, minēta arī trīs Tuvo Austrumu izcelsmes direktoru atkāpšanās. “McLaren” īpašnieks joprojām ir Bahreinas valsts investīciju fonds “Mumtalakat”, kas pēdējos gados centies stabilizēt uzņēmuma pozīcijas.

Jāatzīmē, ka Di Montedzemolo iecelšana attiecas uz “McLaren Group Holdings Limited”, kas kontrolē uzņēmuma auto ražošanas virzienu, kā arī tur nelielu daļu “McLaren Group”, kurā ietilpst arī autosacīkšu komandas. Izpilddirektora pienākumus turpina pildīt Zaks Brauns, savukārt grupas izpildpadomes priekšsēdētājs ir Pols Volšs.

Šis solis signalizē iespējamu “McLaren” stratēģijas maiņu tuvākajos gados, it īpaši luksusa auto ražošanas segmentā. Turklāt, ņemot vērā Di Montedzemolo pieredzi F1 un auto industrijā, viņa klātbūtne var nest jaunu elpu arī sacīkšu komandai, kas pēdējā laikā atkal sākusi rādīt konkurētspējīgu sniegumu.

‘Mercedes’ turpina vervēt Verstapenu, atklāj Marko

0

Lai gan “Red Bull” padomnieks Helmuts Marko uzskata, ka Makss Verstapens arī nākamgad paliks komandā, pats četrkārtējais F1 čempions šobrīd atsakās sniegt konkrētu atbildi par savu nākotni. “Es nezinu. Tā ir tā pati atbilde, ko devu pagājušogad,” pēc ierašanās “Red Bull Ring” trasē sacīja holandiešu pilots.

F1 aizkulisēs nerimstas runas par iespēju, ka Verstapens varētu pāriet uz “Mercedes”. Tiek uzskatīts, ka “Mercedes” boss Toto Volfs apzināti nesteidzas pagarināt līgumu ar Džordžu Raselu, lai saglabātu vietu Verstapenam. Pat komandas jaunais talants Andrea Kimi Antonelli diplomātiski izteicies: “Man nebūtu iebildumu strādāt ar Maksu, bet esmu apmierināts ar Džordžu.”

Savukārt Marko neizbrīna Volfa interese par Verstapenu, un viņš neslēpj, ka “Mercedes” turpina vervēt talantīgo pilotu: “Toto grib uzvarēt. Un viņš pilnībā labi apzinās, ka, ja viņam būs Makss, šīs izredzes būs labākas.”

Neskatoties uz vairākām uzvarām, Verstapens paudis skepsi par savām iespējām cīnīties par čempiona titulu jau šosezon. “Ar pašreizējo situāciju? Tas nav ļoti reāli. Patiesībā ir brīnums, ka esmu trešajā vietā kopvērtējumā,” viņš teica.

Tikmēr runājot par jauno 2026. gada motoru, kas tiek radīts sadarbībā ar “Ford”, komandas vadītājs Kristians Horners atzinis, ka “būtu augstprātīgi uzskatīt, ka mēs uzreiz būsim vadošie.” Šis komentārs pārsteidzis Marko, kurš uzsver, ka “Red Bull” ir spēcīga inženieru komanda, tostarp piesaistīti speciālisti no konkurējošām rūpnīcām.

“Ar pilnu jaudu attīstām savu motoru un šobrīd neuzskatām, ka mēs atpaliktu no pārējiem,” uzsvēra Marko. “Arī citiem ražotājiem nākamajam gadam jāizstrādā pilnīgi jauni dzinēji. Mums ir pieredzējuši speciālisti, daudzi no tiem nāk no jau sen strādājošām rūpnīcām, kurus esam pārvilinājuši. Varam sagaidīt pārsteigumus. Es tikai ceru, ka neviens no dzinēju ražotājiem “neizšaus” tā, kā to 2014. gadā izdarīja “Mercedes”.”