Pēc aizvadītās pirmās dienas pasaules rallija čempionāta (WRC) otrajā posmā Zviedrijā sacensību vadībā nostiprinājies “Ford” komandas pilots Jāri-Mati Latvala.

Visas dienas garumā cīņa par pirmo pozīciju norisinājās Latvalas un viņa bijušā komandas biedra Miko Hirvonena, kurš šogad pārstāv “Citroen” komandu, starpā. Līdz pat 9. ātrumposmam abi vairākas reizes apmainījās ar līdera godu un brauca brīžiem pat ar mazāk kā sekundes atstatumu viens no otra.

Taču visi vadošie braucēji pēcpusdienā cieta no pārmērīga riepu nodiluma, jo vietām sniega bija pārāk maz. Ar šo situāciju Latvala tika galā vislabāk, minētajā 9. ātrumposmā 19 km laikā atvinnējot 22 sekundes, kas ļāva ne tikai pārņemt vadību Zviedrijas rallija kopvērtējumā bet arī iekrāt 17 sekunžu pārsvaru. Latvala uzvarēja tikai vienā no šodienas deviņiem ātrumposmiem.

Tālu neatpaliek arī trešajā vietā esošais Latvalas komandas biedrs Peters solbergs, kurš apdomīgi pietaupīja riepas un varēja pabraukt ātrāk dienas beigās, tādā veidā apsteidzot savu tautieti Madsu Ostbergu, kurš vienubrīd šodien pat bija nokļuvis sacensību vadībā. Solbergs no līdera Latvalas atpaliek 18 sekundes un ir 14 sekundes priekšā Ostbergam, kuram radās problēmas ar bremzēm.

Jau vēstījām, ka WRC pirmā posma uzvarētājs un pašreizējais sezonas kopvērtējuma līderis Sebastians Lēbs jau no rīta zaudēja 2 minūtes pēc iestrēgšanas kupenā. No trešās vietas nācās atkrist uz vienpadsmito, bet tagad jau “Citroen” zvaigzne pacēlies uz septīto vietu. Tikmēr ceturtdien notikušā pirmā ātrumposma uzvarētājs un Montekarlo rallija otrās vietas ieguvējs Danijs Sordo šodien 8. ātrumposmā tehnisku problēmu dēļ bija spiests apturēt savu “Mini” trases malā.

Piedāvājam arī aplūkot dažus momentus no sacensību līdzšinējiem ātrumposmiem un kadrā ticis arī Lēbs ar sniegā iestigušo mašīnu.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=Am5zfGVS1Uc]

Zviedrijas rallija rezultāti pēc 10. ātrumposma

Vieta
Pilots
Mašīna
Laiks
1. Jari-Matti Latvala Ford Fiesta RS WRC 1:23:50.8
2. Mikko Hirvonen Citroen DS3 WRC +16.8
3. Petter Solberg Ford Fiesta RS WRC +18.6
4. Mads Ostberg Ford Fiesta RS WRC +32.3
5. Evgeny Novikov Ford Fiesta RS WRC +1:12.1
6. Henning Solberg Ford Fiesta RS WRC +1:48.5
7. Sebastien Loeb Citroen DS3 WRC +2:08.9
8. Patrick Sandell Mini John Cooper Works WRC +2:18.8
9. Martin Prokop Ford Fiesta RS WRC +2:26.9
10. Eyvind Brynildsen Ford Fiesta RS WRC +2:59.8