Pasaules rallija čempionāta dalībnieki trešdien Portugālē aizvadīja WRC sezonas ceturtā posma kvalifikāciju, kurā labākos laikus sasniedza “Ford” komandas braucēji Jāri-Mati Latvala un Peters Solbergs.

Abu starpā pēc “shakedown” sesijas, kas reizē pilda arī kvalifikācijas funkcijas, bija 1.7 sekundes un pirmās izvēles tiesības uz starta vietu šodien gaidāmajiem četriem ātrumposmiem, trīs no kuriem notiks tumsā.

Latvala trasē nolēmis doties ar 17. kārtas numuru, bet Solbergs startēs uzreiz pirms viņa. Krasi atšķirīgu stratēģiju izvēlējusies “Citroen” komanda, kuras piloti Miko Hirvonens un Sebastians Lēbs ieņēma trešo un ceturto vietu. Viņi šodien nolēmuši startēt pirmie.

Tas nozīmē, ka Latvalam un Solbergam būs jāiztur priekšā braucošo saceltie putekļi, kas tumsā nebūs viegls uzdevums, lai arī trase tiks speciāli laistīta, kamēr Hirvonenam un Lēbam putekļi netraucēs, taču braukt pirmajiem pa grants segumu vienmēr ir grūts uzdevums, jo trūkst saķeres.

WRC ieskaites pilots Paolo Nobre tikmēr piedzīvoja avāriju un sacensības neturpinās, jo viņa “Mini” ir pārāk cietis.

Sacensībās starp 57 pieteiktajām ekipāžām ir arī Latvijas pārstāvji Andis Neikšāns/Pētersi Dzirkals, kuri pirmo reizi karjerā startēs ar “Subaru Impreza”. Jau vēstīts, ka Neikšāns šogad startēs “Rally Class” čempionāta ieskaitē, kur šajā posmā viņam būs trīs tiešie konkurenti. Taču mērķis nav vien uzvarēt “Rally Class” ieskaitē, bet arī cīnīties par iespējami augstāku vietu visā N4 klasē.

“Shakedown” sesijā Neikšāns veica trīs mēģinājumus, vienā no kuriem pārsita riepu.