Pēc aizvadītās kvalifikācijas Portugāles „Grand Prix”, kad neveiksmīgas sadursmes rezultātā ar Rendiju de Punjē, pieredzējušais motosportists Kolinss Edvards lauza kreiso atslēgas kaulu piecās vietās, amerikānim pirmdien bija jāguļās zem skalpeļa, lai glābtu nepatīkamo traumu. Operācija notika Barselonas „Instituto Universitario DEXEUS” un pēc vietējo mediķu slēdziena tā ir notikusi veiksmīgi un rezultātā amerikāņu sportists ir ticis pie jaunas titāna plātnes plecā, kura ir sastiprināta ar desmit skrūvēm, jo šo atslēgas kaulu Kolins Edvards jau iepriekš ir traumējis 4 reizes.

Līdz ar to Šveicē bāzētajai “NGM Mobile Forward Racing” komandai uz kādu laiku būs jāiztiek bez sava pieredzējušā pamatpilota un tā nav laba ziņa šai komandai, ņemot vērā, ka tā ir pastarīte un MotoGP klasei ir pievienojusies tikai šīs sezonas sākumā un Kolina Edvardsa ieguldījums un pieredze “Suter – BMW” sacīkšu zirga attīstībā bija neatsverami.

Pēc ārstējošā ārsta apmeklējuma otrdien un veselības stāvokļa novērtēšanas ir izteiktas prognozes, ka motosportista atgriešanās sacīkstēs varētu notikt ne ātrāk kā trešajā jūnijā, respektīvi – uz Spānijas „Catalunya Grand Prix”, tādējādi, izlaižot tikai vienu sacīksti Lemānā, kurā Kolinu Edvardsu aizvietos kāds cits sportists, par kuru komanda vēl nav pieņēmusi lēmumu.

Pilots tikai šīs nedēļas beigās varēs uzsākt rehabilitācijas terapiju, lai atveseļotos un vismaz līdz nedēļas beigām paliks ārstu uzraudzībā minētajā ārstniecības iestādē – Barselonā.