Rallijsprintā “Gulbis 2012” uzvaru izcīnīja Mārtiņa Sviļa/Aivja Aizsilnieka ekipāža, otrajā vietā ierindojās pilota Dmitrija Tagirova ekipāža un trešajā Jāņa Feldmaņa ekipāža – visas startēja 4WD Open klasē.

Kopumā rallijs izvērtās ļoti interesants, jau no pirmajiem “dopiem” trasē norisinājās cīņa starp Tagirova un Sviļa ekipāžām, kuras pārmaiņus guva uzvaras ātrumposmos. Viņām pa vidu centās iejaukties Jānis Vorobjovs, kurš jau otro rallijsprintu startēja ar pakaļējās piedziņas BMW, un Jānis Feldmanis, kuram iespēju cīnīties par uzvaru atņēma sods par pāragru startu trešajā posmā. Tomēr Jānis Vorobjovs pēdējā posmā piedzīvoja izstāšanos, līdz ar to Jāņa Feldmaņa/Anrija Jesses ekipāža ierindojās trešajā vietā.

Kā jau minēts Jānis Vorobjovs bija ātrākais no 2WD Open klases. Tomēr pēdējā ātrumposmā viņš piedzīvoja izstāšanos tieši tāpāt kā viņa tuvākie sekotāji igauņi Ago un Kalle Ahu, līdz ar to šajā klasē pie uzvaras tika Jānis Berķis, kuram šī ir jau otrā uzvara rallijsprintos šogad. Otro un trešo vietu šajā klasē izcīnīja Ralfs Sirmacis un igauņi Andrus Vahi un Alo Ivask. Faktiski starp šajām ekipāžām ieskaitot Ata Bruņinieka ekipāžu norisinājās cīņa šajā klasē.

1600 klasē uzvaru izcīnīja igauņu ekipāža ar Rasmu Ūstulndu priekšgalā, kuri šajā klasē izrādījās ātrākie piecos no sešiem ātrumposmiem līdz ar to faktiski konkurences viņiem nebija. Savukārt otro un rešo vietu izcīnīja Raivja Ozoliņa un Kārļa Kaņepa – Kalniņa ekipāžas, starp kurām cīņa par sekundēm izvērtās jau no primajiem ātrumposmiem un līdz ar to pjedestāls ir likumsakarīgs.

4WD klasē ātrākā bija Jāņa Patmalnieka ekipāža, kura apsteidza savus sīvākos kunkurentus rallijsprinta kopvērtējumā Edgara Enkura ekipāžu. Jāmin, ka Jāņa Patmalnieka ekipāža uzvarēja visos ātrumosmos, līdz ar to viņu uzvara ir likumsakarīga.

ROAD klasē uzvaru izcīnīja Kaspara Borga ekipāža, kas tagad viņiem ir nodrošinājusi arī 8,5 punktu pārsvaru par tuvākajiem sekotājiem kopvērtējumā.

Līdz ar to rallijsprinta piektais posms ir veiksmīgi aizvadīts. Nākamais posms gaidāms tikai pēc diviem mēnešiem rallija “Kurzeme” ietvaros, kurš norisināsies 24. un 25. augustā.