Foto: Red Bull/Getty

Singapūras GP sacīkstes izskaņā sākās incidentu un sadursmju sērija, kas neplaika bez tiesnešu uzmanības.

“F1LV

Ļoti smagās un garās sacīkstes izskaņā pilotu koncentrācijas līmenis kitās un visdrīzāk tieši tas noveda pie kļūdām un incidentiem, kurus tiesnešu kolēģija nepaguva izskatīt sacīkstes gaitā.

Jau pēc sacīkstes tiesneši, kuru kolēģijā šajā nedēļas nogalē bija arī Alans Maknišs, nolēma, ka jāsoda Marks Vēbers par apdzīšanas manevru, kas veikts ārpus trases. Tas notika cīņā ar Kamui Kobajaši “Memorial Corner” līkumā, kur “Red Bull” pilots izbrauca ārpus trases robežām, tomēr vēlāk neatdeva pozīciju. Vēbers saņēma 20 sekunžu sodu jau pēc finiša un tā rezultātā atkrita uz 11.pozīciju, uzdāvinot savu 10.vietu un vienu punktu Serhio Peresam.

Tāpat 10 starta pozīciju sods uz nākamo posmu piešķirts Mihaelam Šūmaheram, kurš 38.aplī no trases izsita Žanu Ēriku Verņē. Incidents notika pēc drošības mašīnas perioda un vēlāk pats Šūmahers skaidroja, ka nav bremzējis par vēlu, tomēr bremžu sistēma nav reaģējusi un tāpēc viņš bremzējis no visa spēka, nobloķējis riteņus, lai trieciens būtu pēc iespējas mazāks. Tiesneši atzina, ka tas ir otrais līdzīgais incidents Šūmaheram šajā sezonā un nolēma sodīt vācieti.

Pēc sacīkstes tika izskatīts arī incidents starp Felipu Masu un Bruno Sennu, kad ar kontakta cīņu “Ferrari” pilots apdzina savu tautieti. Tomēr tiesneši nolēma nesodīt Sennu, jo tika konstatēts, ka “Williams” pilots pirms pagrieziena ir ieņēmis normālo trajektoriju un Felipes Masas sūdzības nav pamatotas. “Ferrari” pilots presei atzina, ka Senna ir mēģinājis viņu iespiest sienā.

Masas un Sennas cīņa

1 KOMENTĀRS

 1. hm, šūmis tak teica, ka bija problēmas ar bremzēm…, vai to telemtrija neuzrādīja?Ceru,ka būs protests. Bet to jau var sagaidīt, ja tiesnešos ir anglis Maknišs, tad jau tā ir atriebība par Hila laikiem.

 2. Par Masas, Sennas gadījumu – Man jau patīk, arī ļot iskatāmi un Masa normālu skillu parādīja, BET.. Diezgan neobjektīvi, ka nav sods, jo, manuprāt, ja būtu crash – tad taču sodītu. Sanāk, ka Senna netika sodīts tikai tāpēc, ka Masa savāca formulu? 😀
  + 0:06 ļoti smuki redz, ka vieta nebija atstāta pietiekoši – Kreisie rati jau pie borta un labie uz vienas līnijas ar Sennas kreisajiem ratiem, nevis blakus. Tātad vieta patrūka aptuveni riteņa platumā.
  Interesanti būtu paklausīties, ko citi par šo domā ?

  • Manā uztverē visa šī sodīšanas mānija jau ir kļuvusi par pilnīgu bullshit. :)Visstulbākais laikam ir sods Vēberam. Varētu domāt, ka viņš pēc savas gribas ar abiem riteņiem nonāca ārpus trases. Jau pirms līkuma viņs ar Kobajaši gāja side by side. Un te tad nu varētu runāt par vietas neatstāšanu no Kobajaši puses, kā rezultātā Vēbers bija spiests ar abiem riteņiem būt ārpus trases. Tad kur tad konsekvence salīdzinājumā kaut vai ar sodu Fetelam iepriekšējā sacīkstē pret Alonso, kur nu nekāda side by side nebija un vietas atstāšanas prasība bija zem liela jautājuma. Te nebija jābūt nekādam sodam nevienam.
   Sods Šūmaheram? Sods par bremzēšanas kļūdu pie aukstām riepām pēc SC? Un vēl supertalants sakatīt šjā avārijā līdzību ar Šūmahera gadījumu ar Sennu. 🙂 Starp avārijām nekāda līdzība. Sods tikai par kļūdu ir muļķiga parādība. No pofigisma, par ko būtu jāsoda, šeit nebija ne smakas.
   Visdiskutablākā ir tieši tā epizode ,kur sodu neiedeva, jo tur tiešām smaržoja pēc mēģinājuma izmērēt gar sienu. Bet nu ok, seku nebija līdz ar to bez soda varēja arī iztikt, kaut gan Bruno braukšanas stilā kāreiz ir pazīmes ar tendencēm mētāties pa trasi.

 3. Nu, Massa nobrauca vienkārši ekscelenti, sen nekas tāds nebija redzēts. Diez vai tas sods uzlabos viņa garīgo vēl vairāk.
  Bet Šūmi reāli žēl. Tagad sanāk divas gonkas pēc kārtas sabojātas. Un tas ir jau tā pagalam neveiksmīgā sezonā.