Amerikāņu pilots Greiems Reihels nākamajā IndyCar sezonā startēs sava tēva komandā “Rahal Letterman Lanigan Racing”, kamēr francūzis Sebastjans Burdē pagarinājis kontraktu ar līdzšinējo vienību “Dragon Racing”.

23 gadus vecais Greiems Reihels nākošgad aizvadīs sesto pilno sezonu IndyCar čempionātā. Līdz šim vienīgo uzvaru viņš izcīnīja 2008. gadā, tikai savā otrajā IndyCar sacīkstē Sanpīterburgas ielās, toreiz 19 gadu vecumā kļūstot par visu laiku jaunāko uzvarētāju Amerikas augstākās klases formulu sacīkšu vēsturē. Gadu vēlāk šajā trasē viņš ieguva pirmo uzvaru kvalifikācijā, kļūstot par visu laiku jaunāko “pole position” ieguvēju. Pēdējās divas sezonas Reihels pārstāvēja “Chip Ganassi Racing” vienību, šogad čempionātā ieņemot desmito vietu.

“Rahal Letterman Lanigan Racing” komanda pieder 1986. gada “Indy 500” uzvarētājam un trīskārtējam IndyCar čempionam Bobijam Reihelam, kā arī šovmenim Deividam Letermanam un biznesmenim Maiklam Lenigenam. Komanda dibināta 1991. gadā, bet pēdējās sezonās startēja tikai atsevišķās sacīkstēs. Šogad tā atgriezās čempionātā ar pilotu Takumu Sato, kurš gandrīz uzvarēja Indianapolisā, bet sezonu noslēdza viduvējā 14. pozīcijā. “Rahal Letterman Lanigan Racing” un Reihela vienošanās paredz sadarbību uz vairāk kā vienu sezonu.

Greiema Reihela karjera IndyCar

Gads Komanda Posmi Uzvaras Top 3 ‘Poles’ Vieta
2008 Newman/Haas/Lanigan 18 1 1 17.
2009 Newman/Haas/Lanigan 17 2 2 7.
2010 Fisher
Rahal/Letterman
Dreyer & Reinbold
Newman/Haas
11 20.
2011 Ganassi 17 3 9.
2012 Ganassi 15 1 10.

Tikmēr bijušais F1 pilots un četrkārtējais ChampCar čempions Sebastjans Burdē uz vairākiem gadiem pagarinājis līgumu ar “Dragon Racing” komandu. 33 gadus vecais Burdē šogad aizvadīja savu otro sezonu IndyCar, no ovālu posmiem startēja tikai Indianapolisā, bet viņa rezultāti kopumā ļoti pieticīgi – tikai divas reizes iebraukts pirmajā desmitniekā un kopvērtējumā 25. vieta (priekšpēdējā starp tiem, kas aizvadīja pilnu vai gandrīz pilnu sezonu).

“Dragon Racing” komandas īpašnieks ir Džejs Penske, slavenās “Penske” vienības vadītāja Rodžera Penskes jaunākais dēls. Vienība dibināta 2007. gadā un ar uzvarām pagaidām nevar palepoties.

Sebastjana Burdē karjera IndyCar

Gads Komanda Posmi Uzvaras Top 3 ‘Poles’ Vieta
2005 Newman/Haas 1 28.
2011 Coyne 9 23.
2012 Lotus-Dragon Dragon 11 25.

Kopumā šobrīd zināmi jau 20 braucēji, kas apstiprināti dalībai IndyCar čempionātā 2013. gada sezonai un ši cipars turpinās augt. Simona de Silvestro no “HVM Racing” pārgājusi uz “KV Racing Technology” komandu, Maiks Konvejs plāno turpināt startēt, taču ne ovālu posmos, Rubenss Barikello pašlaik izskata dažādus piedāvājumus un nav izslēgts, ka turpinās šogad iesākto karjeru IndyCar, bet par atgriešanos čempionātā, iespējams “Penske” komandā, domā NASCAR startējošais Eidžejs Almendingers, kuram gadījusies nepatikšanas ar dopinga kontroli.

2013. gada IndyCar komandas un piloti

Komanda Motors
#
Pilots
Posmi
Foyt Honda 14 Tiks nosaukts vēlāk… Visi
41 United States Chase Austin (R) Tikai ‘Indy 500’
Andretti Chevrolet 26 United States Marco Andretti Visi
27 Canada James Hinchcliffe Visi
28 United States Ryan Hunter-Reay Visi
? Colombia Carlos Muñoz (R) Tikai ‘Indy 500’
Ganassi Honda 9 New Zealand Scott Dixon Visi
10 United Kingdom Dario Franchitti Visi
83 United States Charlie Kimball Visi
Coyne Honda 18 United Kingdom Justin Wilson Visi
Dragon Chevrolet 6 United Kingdom Katherine Legge Visi
7 France Sébastien Bourdais Visi
Carpenter Chevrolet 20 United States Ed Carpenter Visi
KV
Chevrolet 11 Brazil Tony Kanaan Visi
78 Switzerland Simona de Silvestro Visi
Panther
Chevrolet 4 United States J. R. Hildebrand Visi
Rahal Letterman Lanigan
Honda 15 United States Graham Rahal Visi
Fisher Hartman
Honda 67 United States Josef Newgarden Visi
Schmidt-Hamilton
Honda 77 France Simon Pagenaud Visi
Penske Chevrolet 3 Brazil Hélio Castroneves Visi
12 Australia Will Power Visi

1 KOMENTĀRS