Foto: McLaren

“McLaren” komanda ir pārliecināta, ka nākamajā sezonā tai izdosies veikt 2 sekunžu boksu apmeklējumus un nospraust to kā standartu Formulā 1.

Šogad Vācijas GP laikā Džensona Batona formulas visi četri riteņi tika nomainīti 2.3 sekundēs un tas bija jauns rekords, tomēr “McLaren” sporta direktors Sems Maikls ir pārliecināts, ka tas nav limits.

“Tas ir tuvu limitam, taču mēs pa ziemu smagi strādājam, lai spertu vēl vienu soli uz priekšu. Mūsu mērķis nākamai sezoni ir divu sekunžu boksu apmeklējumi un mēs vēlamies, lai tā mums būtu normāla prakse nevis atsevišķi gadījumi. Mums ir izmaiņas tehnoloģijā un arī metodoloģijā. Mēs vēlamies jauno standartu ieviest jau no pirmā posma Austrālijā.”

Tāpat Maikls atzina, ka šī gada izskaņā “Red Bull” komanda bija labākā boksu apmeklējumu ziņā.

“”Mercedes” komanda šajā jomā bija labākā pagājušā gadā, šī gada sākumā visiem klasi rādīja “Ferrari”, bet mēs stāvējām uz vietas,” skaidro Maikls. “Taču sezonas otrajā daļā mēs un “Red Bull” bijām par piecām līdz sešām desmitdaļām ātrāki par konkurentiem. Jāsaka, ka sezonas beigās “Red Bull” noķēra mūs – arī viņi pamainīja pieeju un es zinu, ko tieši viņi ir izdarījuši.”

“Runa nav par pašu boksu apmeklējuma laiku,” turpina Maikls, kurš iepriekš bija “Williams” komandas tehniskais vadītājs. “Mēs Hokenheimā pārspējām rekordu, taču gandarījums nav par pašu rekordu, kā par to, ka mēs tā rezultātā tikām priekšā Sebastianam Fetelam. Kad situācija trasē ir saspringta, tad boksu apmeklējuma laikā 5 desmitsaļas uz vienu vai otru pusi var izšķirt iznākumu. Ietaupīt pussekundi boksos, tas ir milzīgs sasniegums.”

Video no Vācijas GP “McLaren” pitstopa rekorda

1 KOMENTĀRS

 1. Es visā šajā obligāto pitstopu un riepu mainīšanas epopejā tomēr nevaru izprast sacensību organizatoru pieeju. No vienas puses (it kā intrigas un šova palielināšanai) viņi uzspiež, lai tiktu ražotas neizturīgas riepas, lai sacīkšu laikā tiktu izmantotas dažādas cietības gumijas utt., taču tajā pašā laikā nemaz nemēģina ieviest jelkādus interesantus risinājumus pašu riteņu mainīšanas sistēmā. Rezultātā komandas izmanto milzīgus cilvēkresursus un treniņu laiku, lai uz pitstopa rēķina iegūtu nieka 5 desmitdaļas. Bet, johaidī – ir taču elementārs paņēmiens, kā riepu nomaiņu padarīt daudz intriģējošaku – nolikt pie katra riteņa tikai 1 mehāniķi. Kā IndyCar-ā. Tadā pitstopā ievērojami palielinās iespēja vinnēt vai zaudēt pozīcijas, tas ir krietni skatāmāks un te var arī lieliski piešūt ‘drošības birku’, jo boksu celiņā nav vērojama drūzmēšanās.
  Un tie džeki ar domkratiem priekšā un pakaļā (ja tā var nosaukt tās sviras principa ierīces) arī izskatās arhaiski 😀

   • nu bet skaidra lieta, ka amērikā tak’ viss ir labāks (un lielāks) 😀

    ja nopietni, arhaiski izskatās kā reiz janku pitstopi, bet kā saka, par gaumi nestrīdas.

    Katram Savs/Jedem das Seine

  • Man jau ar ne īpaši patīk esošā pitstopu sistēma.. ja ar cilvēku skaitu viss būtu oki doki, tad… vispirms jau pietrūkst degvielas uzpildes (tie mehāniķi takš tāpat tur netālu grozās un 2-3 vairāk vai mazāk neko īpaši nemaina tāpat, pie tam – bez uzpildīto litru publiskas parādīšanas, lai konkurenti un arī skatītāji paši rēķina, cik ilgi tas stobrs pumpēja zupiņu.. mazliet neprognozējamības tā teikt), un vēl varēja riepu sistēmu pārveidot tā, ka komandai uz visu sezonu ir konkrēts skaits pieejamo riepu komplektu no katra sastāva, bet izmantošanas brīžu izvēli atstājot komandas pārziņā.. tā teikt – komanda pirms posma “pasūta” konkrētos riepu sastāvus, ko Pirelli (vai kāds cits, ja nomainīs/radīs konkurenci) arī atved (ja vēlas, visus mīkstākos riepu komplektus var izmantot 1.posmā.. vai tikpat labi pietaupīt sezonas pēdējam posmam)