Sacensībās Hjūstonā piedzīvotā avārija pārvilkusi svītru četrkārtējā IndyCar čempiona Dario Frankitti karjerai.

40 gadus vecais Frankitti ceturtdienas vakarā izplatīja oficiālu paziņojumu, ka Hjūstonā piedzīvotajā avārijā gūtās traumas neļaus viņam turpināt sacīkšu braucēja karjeru. Atgādinām, ka IndyCar sezonas priekšpēdējā posmā Frankitti sadūrās ar Takumas Sato pilotēto formulu un piedzīvoja vienu no pēdējā laika šausmīgākajām avārijām autosportā, kā rezultātā no atlūzām cieta 13 skatītāji, bet pats sportists lauza muguras skriemeļus un iegurni, kā arī guva smadzeņu satricinājumu.

“F1LV

Frankitti savā karjerā ir ieguvis četrus IndyCar titulus (2007, 2009, 2010, 2011), kā arī trīs reizes triumfējis prestižajās “Indy 500” sacensībās (2007, 2010, 2012). Pēdējās piecas sezonas Frankitti pavadīja “Chip Ganassi Racing” komandā, bet IndyCar čempionātā veterāns startē jau kopš 2002. gada. Šajā laikā aizvadītas 265 sacīkstes, izcīnītas 33 pirmās starta vietas un 31 uzvara atsevišķos posmos.

Frankitti pieņēmis lēmumu beigt karjeru, pamatojoties uz ārstu spriedumu.

1 KOMENTĀRS

  1. Protams, mūsu rīcībā nav izteikti detalizētas informācijas par Dario traumām, taču atļaušos izteikt pieņēmumu, ka neveiksmīgā avārija Hjūstonā bija tikai viens no iemesliem, lai pieņemtu lēmumu par ķiveres kāršanu uz nagliņas. Kā mēs visi zinām, tehniskajos sporta veidos džeki ir piecēlušies no nāves gultas un sekmīgi atgriezušies apritē arī pēc krietni smagākiem negadījumiem. Taču Frankitti gadījumā redzami vairāki tieši emocionālie iemesli karjeras beigšanai – vecums; neveiksmīga pēdējā sezona, kad veterāns, šķiet, vairs neturēja līdzi jaunākiem kolēģiem; sašķobījusies ģimenes dzīve; jau daudzkārt izcīnītie visi IndyCar tituli; pietiekoši solīds bankas konts utt. Tā kā nemaz nav brīnums, ka pazudusi motivācija un tiek pieņemts lēmums vairs neriskēt.