Pazīstamais 1997. gada Formula 1 čempions Žaks Vilnēvs, kurš šobrīd pievērsies rallijkrosam un šogad cīnīsies vienā trasē ar Reini Nitišu, pēc 19 gadu pārtraukuma atgriezīsies leģendārajās “Indy 500” sacensībās, kas notiks maija beigās, ziņo portāls “autoeuro.lv”.

Šobrīd ziņa par Vilnēva atgriešanos Indanapolisā ir neoficiāla, taču tiek vēstīts, ka oficiāls paziņojums tiks sniegts jau šonedēļ.

Vilnēvs uz šīm sacensībām esot vienojies ar “Schmidt Peterson Motorsports” komandu, ko šogad IndyCar čempionātā pārstāvēs francūzis Saimons Paženo un krievs Mihails Aļošins. Tiesa, Vilnēva plānā ir aizvadīt sacīkstes tikai Indianapolisā, kur 1995. gadā viņam izdevās uzvarēt ar otro mēģinājumu. Debijas reizē Vilnēvs izcīnīja otro vietu, savukārt šis viņam būs trešais starts Indianapolisā, ja vien izdosies kvalificēties.

Jāpiemin, ka “Schmidt Peterson Motorsports” komanda ir viena no spēcīgākajām, jo tās braucējs Paženo pērn ieguva trešo vietu IndyCar čempionātā un astoto – Indianapolisā, līdz ar to ir skaidrs, ka tehniski Vilnēvam varētu būt iespēja pacīnīties par augstu rezultātu.

Vilnēvs startēja IndyCar čempionātā 1994. un 1995. gadā, pirms pievienojās “Williams” komandai un pārgāja uz Formulu 1. Šī gada aprīlī kanādietim apritēs jau 43 gadi.

Šogad viņš plāno aizvadīt sezonu pasaules rallijkrosa čempionātā, kur spēcīgāko klasi “SuperCar” pārstāvēs arī mūsu Reinis Nitišs. 600 zirgspēkus jaudīgo “Peugeot 208” automašīnu, kam ir četru riteņu piedziņa un uzrāviens, kas līdzīgs Formula 1 bolīdiem, Vilnēvs jau izmēģinājis “Lydden Hill” trasē, Lielbritānijā.

1 KOMENTĀRS

 1. izbraakjeeti f1 piloti, pensioneeti f1 piloti un vesala chupa nekam nederiigu amiishu un latiinosu truli griezh pa rinkji. iistaa vieta Vilineevam.

  un saciikstes veel tiek deeveetas par legjendaaraam. muahahahaa. pat senajie GP brauceeji ignoreeja cirkam liidziigo ASV uzvedumu.

   • es ne pa vienu nenjirgaajos.
    man nepatiik ka F1.lv forumaa, kursh ir par Pirmo Formulu in general, dazhs labs slavee jankiju gonkas. bet par Pirmo Formulu runaa ar visirslikti.lv starpnieciibu. ko F1 fanus kairina?
    tad nu es shaadi atbildu- noraadot ka ne vis ir labi arii tajpus okeaana.

    un nez vai tas izpluust gaisaa. tas tomeer aizkjeras ekraanaa.

 2. A nav gadījies ievērot, ka neskatoties uz bļitku F1.lv ir raksti gan par motosportu, WTCC, DTM, WEC, GT, ALMS, F3, WRC, rallijreidiem utt. (nu ja būtu vēl NHRA, ETC un japāņu Hot Version, tad jau laikam būtu perebors 😉 )? Un vispār kāda mārrutka pēc nest samazgas tēmās, kas neinteresē un no kurām ne s#&a nejēdz?