Deviņkārtējais pasaules rallija čempions Sebastjans Lēbs ar “Peugeot” automobili šogad mēģinās sasniegt jaunu Gudvudas ātruma festivāla rekordu, kas pašlaik pieder F1 bolīdam, raksta portāls “autoeuro.lv”.

Gudvudas kalnā braukšanas trase ir tikai 1.86 km gara un ļoti šaura. Trases rekords ir visai sens, jo to jau 1999. gadā ar “McLaren-Mercedes MP4-13” formulu sasniedza vācietis Niks Haidfelds, distanci veicot 41,6 sekundēs. Drīz pēc tam Gudvudā aizliedza startēt ar Formula 1 automašīnām, ar ko arī izskaidrojams, ka rekords nav pārspēts jau 15 gadus.

“F1LV

Lēbs Gudvudas trases visu laiku labāko rezultātu mēģinās labot ar 875 zirgspēkus jaudīgo “Peugeot 208 T16” automobili, ar ko 2013. gadā guva pārliecinošu uzvaru Paikspīkas kalnā braukšanas sacensībās, uzstādot arī jaunu šīs ASV esošās trases rekordu.

Gudvudas ātruma festivāls ir ikgadējs Lielbritānijā notiekošs pasākums, kas sastāv no kalnā braukšanas sacensībām, vēsturisku sacīkšu auto izstādēm un citām līdzīgām aktivitātēm. Ik gadu to apmeklē aptuveni 150 000 cilvēku.

Interesanti, ka pirms gada ar “Peugeot 208 T16” Gudvudā jau startēja francūzis Gregorī Gilvērs, kļūstot par uzvarētāju, tomēr viņa laiks bija 45,8 sekundes, līdz ar to līdz rekordam pietrūka. Ņemot vērā Lēba talantu un pieredzi, viņš Haidfelda 1999. gada rekordu būtu spējīgs pārspēt.

Nika Haidfelda 1999.gada Gudvudas rekorda brauciens

1 KOMENTĀRS

 1. Par to N.Haidfelda rekorda braucienu [iekš video] bija interesants stāsts no Martina Virmārša, kurš toreiz Gudvudā pirms starta iedrošinājis Niku paņemt to rekordu. Pēc pirmā līkuma, kur kā video redzams, Niks knapi noturējās uz ceļa, Vitmāršs sāka domāt vai bija prāta darbs iedrošināt nupat vēl tikai F3000 virsotni sasniegušo Haidfeldu.

  Virmāršs: “I stood on the line and spoke to Nick, who was a very good young driver at the time, and gave him the lecture about it being inherently dangerous for him and for the spectators and to be careful and cautious.
  “But then I said, ‘Just make sure that you’re quickest up the hill’.”
  “He really hung it out in the first corner and I remember standing there and thinking, ‘How irresponsible am I talking to a young driver like that, because I wanted us to win?’
  “I thought what I did was very unfair on Nick so I went to Lord March and said that we can never race up the hill again.”

  Dikti neiedziļinoties sīkāk tehnikā, apstākļos, pilotos un visā pērējā, domāju Lēbs rekordu nepārspēs.

  • bet vai tad tā nav jelkurā top līmeņa sportā.. ka līdz virsotnēm izsitas nedaudzi, un ‘also ran’ kategorijā ir ieskaitāmi daudzi..

   F1 gadījumā, negadies pareizajā laikā pareizajā tīmā, pat ja “talanta” ir aumaļām un pārpilnām, tā ka pa acīm un vīlēm arā nāk, un tā arī paliec tai otrajā, “also ran” kategorijas masā 🙁

 2. kautkaadu iemeslu peec Quick-Nick paarveertaas par Settled-Nick. ko veerts ir vinja peec kaartas finisheeto saciikshu raadiitaajs, tomeer aatrums vinjam kautkur pazuda. tieshaam, buutu interesant zinaat kas un kaapeec taa.