“Renault” kompānija plāno uzsākt pārrunas ar FIA par jaunajiem superlicences noteikumiem, kuri uzskatāmi lobē FIA formulu čempionātus F2, F3, F4, kā arī GP2. Savukārt “Formula Renault” sērijas , kas sevi ir pierādījušas kā ļoti kvalitatīva jauno pilotu kalve, tiek atstāta novārtā, piešķirot mazāk punktus par titula izcīnīšanu šājās sērijās. Tas var piespiest daudzus pilotus un arī F1 komandas savus jaunos talantus ‘pārmest’ uz citiem čempionātiem. To pirms jaunās sezonas jau ir izdarījusi “Red Bull“ jauno braucēju programma – Alekss Lins un Pjērs Gaslī abi startēs GP2 čempionātā, lai gan jaunajam francūzim, kurš ir Formula Renault 2.0 čempions, bija paredzēta vieta Formula Renault 3.5 čempionātā. Tostap Deivids Kulthards, komentējot jaunos superlicences noteikumus, paziņoja, ka ir nepieciešams paredzēt izņēmuma gadījumus tiešām izciliem talantiem.

Žans Ēriks Verņē, kurš nākamajā sezonā būs “Ferrari” testu pilots, ir atzinis, ka tēmē uz 2016.gadu, lai pilnvērtīgi atgrieztos F1 un “Ferrari” sastāvā nomainītu Kimi Raikonenu. “Man labāk patīk būt par simulatora pilotu nekā sēdēt rezervē trasē, kur man nebūtu nekādu pienākumu un es nespētu palīdzēt komandai,” paziņoja Verņē. “Fabrikas simulatorā es sniedzu reālu palīdzību komandai. Turklāt 2016.gadā man būs lieliska iespēja atgriezties. Sebastiana (Fetela) pievienošanās komandai man noteikti palīdzēja, jo mēs kopā strādājam jau kopš laikiem, kad es startēju vēl F3, jo paralēli darbojos “Red Bull“ simulatorā.”

McLaren” komanda ir paziņojusi, ka savu jauno modeli ar “Honda” dzinēju MP4-30 prezentēs pāris dienas pirms jaunajiem testiem 29.janvārī. Prezentācija notiks “McLaren” bāzē Vokingā. Šim piemēram ir sekojusi arī “Ferrari” un Maranello vienība savu jauno modeli, kuram pagaidām ir tikai projekta nosaukums ‘666’, prezentēs 30.janvārī. Prezentācija būs redzama internetā komandas mājas lapā. Jaunie modeļi uzreiz tiks likti lietā, jo jau 1.februārī Heresas trasē sāksies pirmie ziemas testi.

1 KOMENTĀRS

 1. ja agrāk Verņē uztvēru diezgan neitrāli, tad kopš viņu padzina no toro rosso, viņš ar saviem izteikumiem sāk reāli kaitināt. sliktā komandā (caterham) viņš nebraukšot un tagad jau plāno braukt ferrari 😀 kur ir viņa sasniegumi lai viņš varētu runāt kur brauks un kur nebrauks?

  • esot teiciens, ka slikc tas zaldāts, kas negribot kļūt par jenerāli..

   nepiesienoties sacītā teiciena nianšu sīkumiem, ko līdzīgu ‘lielos vilcienos’ var teikt par F1 – tūdīgs tas piloc, kuŗš negrib reiz braukt Ferrari 😉

  • Verņē grūti samierināties kad viņam sacīkstes būs jaskatās no malas tādēļ no viņa mutes skan savādi izteikumi. Pat neaceros kad pēdējo reiz kāds no testa pilotiem būtu kļuvis par pamatsastāva braucēju Ferarri komandā.

   • Luka Badoers 2009. gadā bet tas bija pēc Masas avārijas un mēs visi labi atceramies kā viņam gāja 😀 Verņē vienīgi varbūt der kā ieroču nesējs Fetelam bet arī 2. pilota lomai ferrari var dabūt labāku braucēju

   • Luka Badoers 2009. gadā aizstāja savainoto Felipi Masu nevis kļuva par pamat sastāva braucēju. Ferarri otro pilota lomu piemeklē kāda no startējušiem pilotiem kādā no citām komandām un apšaubāmi kad jaunais Ferarri vadītājs šajā jautājumā kautko mainīs.

 2. Verņē iekš Ferrari? Un kāpēc gan ne?! Viss atkarīgs no pareiza menedžmenta. It īpaši ņemot vērā, ka Ferrari ne tik sen jau šādu gājienu izspēlēja, pieņemot par pamatpilotu indivīdu, kurš iepriekš savās 3 sezonās pat uz pjedestāla stāvējis nebija. Filipe Massa viņu sauca. Verņē bilance tieši tāda pati – 3 neizteiksmīgas sezonas.
  Mūsdienu specifika taču ir tāda, ka atšķirība rezultātos nevar būt graujoša. Jebkuru var iesēdināt vienādā mašīnā ar čempionu un viņš iekļausies 1% robežās. Nav vairs 80-tie, kad, piemēram, ģēnijs Senna savus komandas biedrus Damfriju vai Nakadžimu piesmēja tā, it kā tie nabagi brauktu ar Zaporožecu 😀