Bijušais F1 braucējs Bruno Senna ir paziņojis, ka labprāt turpinātu savu karjeru IndyCar čempionātā, tomēr tikai ierastajās sacīkšu trasēs, uzsverot, ka ovāli ir pārāk bīstami un viņš nevēlas tajos riskēt ar savu dzīvību, norādot, ka nevēlās pakļaut ģimeni stresam, it īpaši, ņemot vērā, ka viņa onkulis Airtons gāja bojā pie sacīkšu stūres. Aizvadītajā sezonā Senna startēja Formula E komandā “Mahindra”, ar kuru ceļi ir šķīrušies, kā arī WEC čempionātā, bet saistības ar “McLaren” koncernu likušas aizmirst par “Jaguar” Formula E piedāvājumu.

Tikmēr citas Formula E komandas aktīvi nokomplektē savus nākamās sezonas sastāvus. “Amlin Andreti” saglabās lielisku sezonu aizvadījušo Robinu Frinsu, bet Simonas de Silvestro vietā komandai pievienosies Antonio Fēlikss da Kosta, kurš līdz šim startēja “Aguri” komandas sastāvā, bet “Venturi” vienībā blakus stabilajam Stefanam Sarazinam šogad stāsies vācietis Maro Engels, kurš pēdējos gadus koncentrējies dažādām salonautomobiļu kategorijām.

“F1LV

Traģiski beigušās Belevillā notikušās pundurauto (midget car) sacensības, kur 27 gadus vecais Braiens Klausons piedzīvoja smagu avāriju un apmeta vairākus kūleņus. Mirkli vēlāk Klausona mašīnā ietriecās konkurenta spēkrats, līdz ar to glābējiem bija nepieciešama pusstunda, lai izvilktu sportistu no mašīnas. Klausons tika aizvests uz slimnīcu, bet viņa dzīvību glābt neizdevās. Šai autosporta kategorijā amerikānis bija viens no izcilākajiem braucējiem, trīs reizes uzvarot nacionālajā čempionātā. Šogad Klausons startēja arī Indianapolisas 500 jūdžu sacīkstēs, kur finišēja 23. pozīcijā. Braiens Klausons pēc nāves kļuva par orgānu donoru, kas palīdzēja glābt piecu cilvēku dzīvības.

2 KOMENTĀRI

  1. Klausons bija NasCar Sprint Cup pilots, Indy500 tikai paprovēja. Nesaprotu to amerikāņu rinķošanu pa tiem mazajiem smilšu aplīšiem, labi, ka mums Eiropā ir spīdvejs (pats Daugavpilī lūrēju, tik forši dabūt granti ģīmī 😀 ) un vismaz nost nesitās.

    • NASCAR Sprint Cup sacensībās Klausons piedalījās tikai 3 reizes, ne reizi nekvalificējoties sacensībām. 2007. un 2008. gadā diezgan regulāri startēja Nationwide klasē, tomēr tā arī ir viņa vienīgā pieredze NASCAR sērijās. 2011. un 2012. gadā Klausons aizvadīja kopumā 8 posmus Indy Lights, kas ir Amerikas GP2 ekvivalents.