“Ferrari” braucējs Sebastians Fetels nosūtījis personisku atvainošanās vēstuli F1 tiesnešu komisijas vadītājam Čārlijam Vitingam, vēlreiz norādot, ka nožēlo izteikumus pa komandas radio Meksikas GP noslēgumā, kad viņa Vitingam veltītos vārdus nācās cenzēt pirms publiskošanas TV pārraidē. FIA nolēmusi slēgt incidenta izmeklēšanu un, ņemot vērā Fetela darbības pēc posma, nolēmusi “Ferrari” braucēju vairāk nesodīt, ļaujot vācietim paturēt Meksikas GP piekto vietu.


Viens no spožākajiem F1 žurnālistiem Džeimss Alens atklājis, ka, visticamāk, tehnikas guru un bijušais “Honda” un “Brawn” komandu vadītājs Ross Brauns varētu tikt virzīts F1 sporta direktora amatam no čempionāta jauno investoru “Liberty Media” puses. Brauns neaizstātu Eklstonu, bet gan būtu atbildīgs par godīgu un aizraujošu noteikumu izveidi, kamēr čempionāta komerciālā un finansiālā puse tiktu atstāta citu cilvēku uzraudzībā, kas cieši sadarbotos.


Spāņu laikraksts “Formula Rapida” ziņo, ka Niko Hilkenberga aizvietotājs “Force India” rindās būs francūzis Estebans Okons, kurš šogad debitēja “Manor” sastāvā. Šim scenārijam piekrīt arī Edijs Džordans, proggnozējot, ka papildus tam, Nasrs dosies uz “Renault”, bet Gutjeress atpakaļ uz “Sauber”. “Auto Motor und Sport” ziņo, ka, noslēdzot līgumu ar Okonu, “Force India” saņemtu 3 miljonu USD atlaidi “Mercedes” dzinējiem, ar kuriem sadarbība tika uzsākta 2009. gadā.

16 KOMENTĀRI

 1. Ja Fetels šādi turpinās, tad jau pēc šīs sezonas viņš mierīgi varēs pārkvalificēties par rakstnieku, jo rakstīšanas pieredze pēc Meksikas GP viņam ir pietiekoši liela. 😛
  Nu jau arī Žanis Todis ir saņēmis no Fetela žēlabainu atvainošanās vēstuli:
  http://www.eurosport.com/formula-1/vettel-apologises-to-todt-in-letter_sto5935204/story.shtml
  Sebastian Vettel has written a letter of apology to FIA president Jean Todt in the wake of his expletive-laden outburst during the Formula 1 Mexican Grand Prix.
  P.s. Šaubu nav, ka Maxis ar Rihardo arī labprāt saņemtu atvainošanās vēstuli no Seba. 😀

  • īsti neredzu, ko RBR šeit ‘zaudēja trasē’… Maksis dēļ vecākām kalošām vien zaudēja pārsvaru pār VET/RIC pāri..

   RIC savukārt mēģināja apdzīt VET, kas neizdevās – tāpēc to būtu jāsauc par ‘zaudējumu’? I Don’t Think So..(c)

 2. ‘izteikumu’ sakarā – vērā ņemams viedoklis no Redaktora Krisa Balfa (pitpass.com) –

  We want our drivers to be human and not the grey, corporate, characterless automatons we have become used to, but then react with horror when they react to such situations as humans do.

  On a purely personal level, the editor of this site still chuckles every time he reads Vettel’s rant, far less listens to it.

  “In the heat of the moment this was a German, speaking to his Italian crew using syntax that was almost perfect London,” said editor Balfe. “While there will be concerns about younger fans hearing this, the fact is that this was a race driver reacting in the same way most of us would.

  “Had there been radio communications like this in the days of Lauda, Jones or Hunt we would have heard far worse. Let’s please not throw the baby out with the bath water… again”

  • ….nosaukt kādu pilotu par idiotu ir viens…. bet haotiski spļaut laukā šādu te – tas jau ir par daudz….te sodam būtu jābūt ne vien bargam, bet gan ļoti bargam… takā kāds puika veikalā, kurš spārdās pa grīdu ar kājām… tas jau biku par traku…. priekš čempiona – neiedomājami….

 3. šodienas dūmu deva, tēmā “Bronu par F1 Supremo!” :

  Ross Brawn says he has not accepted any position running Formula 1 under the sport’s new owners.
  The 61-year-old former Mercedes F1 boss told BBC Sport he was doing some consultancy work for Liberty Media, which is in the process of buying a controlling stake in F1.
  But he said the company was not ready to make any definitive job offers.
  “Liberty have not got far enough down the road to make any commitments yet,” said the Englishman.
  “I’m doing a little consulting to help them better understand F1 but that’s all.”

  pilns storijs šeit – http://www.bbc.com/sport/formula1/37847748

  un šeit paša B.C.E. vārdi par šo tēmu: http://www.autosport.com/news/report.php/id/126952/brawn-should-take-an-fia-role–ecclestone

  “I’d be delighted if he went to the FIA – he would be absolutely first class,” Ecclestone told Autosport.
  “I haven’t spoken to him for quite a long time. I haven’t got the slightest idea what he could do.
  “But nothing with us. We don’t need an engineer, or anybody like Ross’s job.”

 4. Jasaprot ir viens, ka Hamiltons sodu nesanema, jo cinas par titulu, sanemot sodu Rosberga parsvars sacensibas beigas butu vel lielaks, intrigu jasaglaba dzivu! Sebam neiztureja nervi, ka Verstappens vinam neadeva poziciju,kur sekoja agresiva pozicijas aizstavesana pret Ricardo un izrunasanas par radio:)
  Kas attiecaas uz Verstapenu, ka Kimi teica, atrak vai velak vins norausies, bus avarijas!!!Patreiz vins necinas par titulu, nav daudz ko zaudet, nav vinam sanacis satikt Grozanu savos ziedu laikos:)

   • Mazais fanglupiķīts apgalvo, ka Šūmis 2011.g. sezonā cīnījās par titulu un vērpa intrigu? 😀 😛
    http://www.f1fanatic.co.uk/2011/09/14/fia-steward-daly-schumacher-penalty/
    Derek Daly, who was part of the FIA-appointed stewards’ panel at Monza (2011 Italian GP), says he now believes M. Schumacher should have been penalised for the blocking tactics he used trying to keep Lewis Hamilton at bay during 2011 Italian Grand Prix!
    In a statement Daly said: “On lap 20, race director Charlie Whiting asked the stewards to look at an incident between [Felipe] Massa and [Jarno] Trulli at the second chicane.
    “While looking at the slow motion video of this incident, I missed the Schumacher/Hamilton incident that happened at that moment.
    “When I looked at it again at home, I believe that Schumacher should have been given a drive-though penalty. He was warned repeatedly and this style of driving is not what you want the future generation of drivers to perfect.
    “We as stewards probably let Charlie down with this one.”
    Kauns FIA tiesnešiem par tik paviršu darbu!!!

   • Mjā… mazajam fanglupeklītim 😀 par smagu ar savu smadzeņu aizmetnīti 😀 izprast ne tikai to, ka F1 ir komandu sports, bet, protams, arī to, ka ja jau pats pieminēja Šūmja nesodīšanu, tad vajadzēja arī konkrēti norādīt sezonu, jo Šūmi katru sezonu nesodīja 😮 par daudziem un dažādiem pārkāpumiem. 😛
    Amorāla rīcība un nolaidība no FIA puses! 🙁

   • cērmīte ganlvenais,ka Tu mums esi gurū saproti visu,kas ir kas…:) Labāk aplaizi savus matiņus un tišs uz sporta klubu bicīti iekačā…žēl paliek skatīties uz Tevi 😀

   • Tikai muļķis (piem. Mūdzis, kurš apgalvo, ka nekad neko nejaucot 😀 😀 :D) var iedomāties, ka saprot visu, kas ir kas. 😉
    P.s. Mazais fanglupiķīti, netērē laiku norādot citiem uz kurieni doties, kamēr nebūsi spējis saprast pat tik elementāru lietu, ka F1 ir KOMANDU sports. 😀