Paziņots 2017. gada FIA pasaules rallijkrosa čempionāta dalībnieku saraksts.

Supercar klasē šosezon par čempiona titulu cīnīsies 18 braucēji (neskaitot braucējus, kas piedalīsies dažos posmos) no deviņām dažādām valstīm.

Matiasa Ekstrema “EKS” komanda, kura pirms sezonas ieguvusi rūpnīcas atbalstu, šosezon paturēs abus pērnās sezonas braucējus, kā arī jau ziņojām, ka Latvijas pārstāvis Reinis Nitišs šosezon startēs “Audi” vienībā ar trešo mašīnu. Trešais braucējs gan World RX punktus krāj tikai individuālajā vērtējumā.

Trīs mašīnas nolēmuši pieteikt arī “Peugeot-Hansen”. Bez Sebastiana Lēba un Timija Hansena, World RX pilnu sezonu aizvadīs Timija jaunākais brālis Kevins Hansens, kurš pērn uzvarēja Euro RX Supercar klasē.

Divkārtējais World RX čempions Peters Solbergs un Johans Kristofersons startēs jaunizveidotajā “PSRX Volkswagen Sweden” komandā, kurai būs “Volkswagen” rūpnīcas atbalsts.

“World RX Team Austria” ir mainījusi nosaukumu uz “MJP Racing Team Austria”, un komandas sastāvā startēs Kevins Ēriksons un bijušais DTM čempions Timo Šeiders. Šeideram šī būs pirmā pilnā sezona rallijkrosā. Komanda sezonu aizvadīs ar jaunām Ford Fiesta RX Supercar automašīnām.

Latvijas līdzjutējiem ļoti interesējošs šīs sezonas jaunums – “STARD”, kuru vada bijušais WRC un World RX braucējs Manfrēds Štols. Latvijas braucējs Jānis Baumanis, kopā ar pagājušās sezonas komandas biedru Timuru Timerzjanovu startēs Ford Fiesta RXS superkāros.

“Hoonigan Racing Division” savu braucēju sastāvu saglabājuši nemainīgu – Kens Bloks un Andreass Bakerūds. Pērn Bakerūds ar Ford Focus RS RX auto izcīnīja 3 uzvaras, un noteikti centīsies šo sniegumu atkārtot arī jaunajā sezonā.

Čempionātam pieteikti arī vairāki individuālie braucēji (tie, kuri necīnās par punktiem komandu kopvērtējumā). Lielbritānijas pārstāvis Gajs Vilks startēs jaunā “Loco World RX Team”, braucot ar Kristofersona 2016. gada VW Polo. Ungārijas Kornels Lukačs startēs ar Džidži Galli Kia Rio mašīnu.

Žans Baptists Duborgs nesen apstiprināja, ka aizvadīs pilnu sezonu World RX klasē, ar mašīnu, kādu 2016. gadā izmantoja Euro RX čempions Kevins Hansens. Tikmēr Niklass Gronholms startēs M-Sport būvētā Ford Fiesta automašīnā, “GRX” komandas sastāvā.

Jaunā pasaules rallijkrosa čempionāta sezona sāksies jau pēc mazāk kā mēneša, 1. un 2. aprīlī, Barselonā, un arī F1LV pastiprināti sekos līdzi World RX čempionātam visas sezonas garumā.