FIA pasaules rallijkrosa čempionāta pirmais posms Barselonā noslēdzies ar esošā pasaules čempiona Matiasa Ekstrema uzvaru, kamēr Reinis Nitišs finišēja 6. vietā savā pusfinālā, bet Jānis Baumanis palika 15. vietā pēc kvalifikācijas.

Reinis Nitišs, Foto: EKS
Reinis Nitišs, Foto: EKS

Otrā Barselonas RX sacensību diena iesākās ar trešo kvalifikācijas kārtu. Tajā ātrāko laiku uzrādīt spēja Reiņa Nitiša komandas biedrs Ekstrems. Savu lielisko sniegumu turpināja rādīt arī bijušais DTM čempions Timo Šeiders, kurš Q3 noslēdza 2. vietā. Andreass Bakerūds palika trešais.

Reinis Nitišs aizvadīja salīdzinoši labu kvalifikācijas braucienu, kur savā braucienā guva otro vietu, bet kvalifikācijas kopvērtējumā finišēja 9. vietā. Jānim Baumanim krietni neveiksmīgāk iesākta otrā sacensību diena – sadursme pirmajā līkumā. Lai arī izdevās braucienu turpināt, finišā 19. vieta un maz izcīnītu punktu.

“F1LV

Ceturtā kvalifikācija iesākās ar braucienu, kurā startēja Baumanis. Lai arī brauciens netika aizvadīts ļoti slikti, Jānim rezultātā tikai 14. vieta Q4 un 15. pēc visām kvalifikācijas kārtām, kas diemžēl nedeva iespēju iekļūt pusfinālos. Nitišs savā braucienā finišēja vienā no pēdējām vietām, taču ceturtajā kvalifikācijā tas deva 12. vietu. Četru kvalifikāciju kopsummā Reinim 10. vieta, kas deva pirmo pusfinālu “EKS” vienības sastāvā.

Andreass Bakerūds izcīnīja uzvaru Q4, bet aiz viņa palika abi “PSRX Volkswagen Sweden” komandas braucēji Peters Solbergs un Johans Kristofersons. Tikmēr četru kvalifikāciju kopvērtējumā labākais bija Timo Šeiders.

Reinis Nitišs, Foto: EKS
Reinis Nitišs, Foto: EKS

Pirmajā pusfinālā uz starta stājās Šeiders, Kristofersons, Solbergs, Kens Bloks, Kevins Hansens, kā arī Reiņa Nitiša otrs komandas biedrs Tomass Heikinens. Jau startā vadībā izvirzījās Kristofersons, kurš līderpozīciju arī noturēja. Aizmugurē notika cīņa, kā rezultātā trases malā palika ar “Audi S1” braucošais Heikinens. Saslīdēja arī Kevins Hansens, kurš finišēja 5. vietā. Finālā iekļuva Kristofersons, Šeiders un Solbergs.

Otrais pusfināls krietni svarīgāks bija Latvijas rallijkrosa līdzjutējiem. No pēdējās rindas tajā startēja Reinis Nitišs, kuram bija jāsacenšas ar Ekstremu, Bakerūdu, Timiju Hansenu, Gaju Vilku un Žans-Baptists Duborgs.

Reinis Nitišs, Foto: EKS
Reinis Nitišs, Foto: EKS

Diemžēl Reiņa cīņa beidzās ļoti agri. Jau startā pieļauta kļūda, kā rezultātā Jēkabpilietis startēja ar palielu deficītu pret priekšā esošajiem. Otrajā pusfināla braucienā lielas cīņas nebija vērojamas, un priekšā esošie braucēji finišēja tādās vietās, no kādām startēja.

Fināla braucienā Ekstrems izvirzījās vadībā, bet uzreiz aiz viņa iekārtojās Šeiders. Tikmēr neveiksmīgs starts padevās Kristofersonam, kurš atkrita uz pēdējo pozīciju. Finālbrauciena turpinājumā pirmie divi braucēji spēja atrauties no pārējiem, kamēr Bakerūds, Solbergs, Hansens un Kristofersons sekoja cieši viens otram. Pēc stabili aizvadītas sacīkstes uzvaru izcīnīja Ekstrems, bet pie pirmā pjedestāla tika Šeiders. Trešajā vietā sacnesības noslēdza Bakerūds.

Komandu kopvērtējumā šobrīd vienāds punktu skaits (40) ir abām vadošajām rūpnīcu komandām – “EKS” un “PSRX Volkswagen Sweden”.

Nākamais World RX sezonas posms norisināsies Portugāles Montalegres trasē, pēc trijām nedēļām.

World RX of Barcelona rezultāti: