Starptautiskā automobiļu federācija (FIA) atklājusi, ka jau drīzumā F1 drošības mašīna varētu kļūt autonoma un tās vadīšanai vairs nebūs nepieciešams šoferis.

F1 tehniskā departamenta vadītājs Marsins Budkovskis, norāda, ka šis būtu lielisks veids, kā demonstrēt autobūves tehnoloģijas, neizbojājot šovu. “Tā būtu lieliska reklāma tehnoloģijām, par kurām pēdējā laikā ir dzirdēti ļoti daudz skeptiski viedokļi, kā arī tiktu nodemonstrēts kā tās spēj strādāt. Visas drošības mašīnas funkcijas tiktu atstātas datoru ziņā. Mums arī jārēķinās, ka inženieri būtu sajūsmā veidot sacīkšu mašīnas, kas spēj braukt pašas saviem spēkiem, tomēr faniem tas diez vai patiktu.”

Budkovskis, kurš savulaik darbojās “McLaren” un “Ferrari” komandu rindās arī uzteica Roborace čempionātu par tehnoloģiju attīstīšanu, tomēr norādīja, ka tas diez vai kādreiz spēs piesaistīt plašu auditoriju.

Budkovskis norādījis, ka FIA šobrīd velta daudz laika un resursu, lai izpētītu nākotnes mašīnu potenciālu un tehnoloģiskās iespējas, kā arī to, kā pēc iespējas efektīvāk izmantot motorsportu šo tehnoloģiju popularizēšanai. Tāpat tiek uzsvērts drošības elements, kam FIA pēdējā laikā pievērsusi pastiprinātu uzmanību.