Gatavojoties Beļģijas Grand Prix izcīņai, “McLaren” komanda apstiprinājusi, ka tās braucējs Stofels Vandūrns arī nākamsezon ieņems pamatsastāva vietu.

Lai gan nopietnu runu par sadarbības pārtraukšanu līdz šim nav bijis, bijušā GP2 un WSR čempions Stofels Vandūrns līdz šodienai vēl nebija apstiprināts nākamā gada sastāvā. Šosezon Vandūrns saņem vairāk nekā 100 reižu mazāku algu par savu titulēto komandas biedru Fernando Alonso.

Esmu priecīgs, ka komanda ir oficiāli pagarinājusi manu kontraktu, kas man ļaus sezonas otrajā pusē pilnībā koncentrēties uz notikumiem trasē, nedomājot par neko citu. Centīšos sasniegt visu, uz ko mašīna ir spējīga, sadarbojoties ar inženieriem un citiem cilvēkiem man apkārt,” stāsta 25 gadus vecais Vandūrns.

“F1LV

Kad apstiprinājām Stofela pievienošanos 2016. gada izskaņā, zinājām, ka sadarbība tiek plānota uz vairākiem gadiem. Plāns nav mainījies, tādēļ man ir liels prieks, ka turpināsim sadarbību. Kā jau visiem debitantiem, sezonas pirmajā pusē viņam bija jāapgūst daudz jauna, tomēr mēs ļāvām viņam noticēt savām spējām, ļaujot kļūt arvien labākam. Viņam ir ļoti spēcīgs komandas biedrs, iespējams, pat labākais braucējs pasaulē, tomēr Stofela talants un ambīcijas pierāda, ka arī viņu gaida spoža karjera,” savu braucēju slavē Ēriks Buljē.

Sezonas pirmajā pusē Vandūrnam bieži bija jācīnās ar “McLaren Honda” neizturīgo mašīnu, kā rezultātā pirmais punkts tika gūti vien Ungārijā. Šobrīd tas kopvērtējumā beļģu braucējam ļauj ieņemt vien 18. pozīciju, tomēr mājas posmā Spa trasē “McLaren” talants cer papildināt punktu ražu.