Pole position ieguvējs Aleksandrs Rosi izcīnījis savu karjeras otro panākumu IndyCar sacensībās, uzvarot čempionāta priekšpēdējā posmā Vatkinsglenā. Daudzu acis gan bija pievērstas titula cīņai, kas šoreiz sniedza aizraujošu pavērsienu.

Neraugoties uz Džozefa Ņūgārdena mēģinājumu apsteigt visus pa ārmalu, “Penske” braucējam nācās iekārtoties aiz Rosi, Diksona un Sato. Žūstošajā trasē braucēji sacīkstes uzsāka ar slapjā laika riepām, tomēr ātri vien veica pitstopu. To izmantoja Elio Kastronevess, nonākot vadībā, viņam sekoja Rosi, Ņūgārdens un Hanters-Rejs.

Sestajā aplī pārnesumkārbas defekts pielika punktu Hinčklifa sacīkstēm. Situāciju veiksmīgi izmantoja Diksons vispirms apsteidzot Hanteru-Reju, tad izmantojot Ņūgārdena neveiksmīgu apdzīšanas manevru pret Rosi. Nākamo pitstopu frāzi izraisīja Sato, kuram bija problēmas ar dzinēju. Tas lika Diksonam atkal atkāpties aiz abiem apdzītajiem braucējiem.

Cīņās ar braucējiem, kas neveica boksu apmeklējumu, vislabāk gāja Rosi, kurš pārņēma vadību, tomēr problēma ar degvielas liešanu lika jaunajam amerikānim doties neplānotā pitstopā. Hanters-Rejs iekārtojās vadībā līdz Sato dzinējs izdvesa pēdējās dzīvības pazīmes.

Nesen pitstopā pabijušie Rosi, Pidžots, Čiltons un Hildebrands nonāca visiem priekšā. Rosi izmantoja tukšas trases priekšrocības, ātri iekrājot pārsvaru, bet Diksons pēc ilgiem pūliņiem apsteidza Hanteru-Reju. Rosi savu nākamo boksu apmeklējumu veica ātrāk par konkurentiem, atgūstot vadību.

Tikmēr drāma pirmā desmitnieka beigās – Pauerss saskrējās ar čempionāta līderi Ņūgārdenu, liekot viņam ar sabojātu mašīnu doties boksos. To darīja arī Sebastians Burdē, nespēdams izvairīties no atlūzām. Rosi izturēja pēdējo apļu spiedienu no Diksona un izcīnīja uzvaru.

Čempionāta līdera Džozefa Ņūgārdena pārsvars ir izsēts (560 punkti), ļaujot matemātiskas izredzes uz titulu, kas tiks izšķirts pēc 2 nedēļām Sonomā, saglabāt Diksonam (557), Kastronevesam (538), Padženo (526), Pauersam (492), Rosi (476) un Reihalam (466).

Šonedēļ noslēdzās IndyCar junioru sēriju Indy Lights čempionāts. Uzvaru braucienā guva Ārons Telics, tomēr par čempionu kļuva Kails Keisers, kurš šogad izcīnīja uzvaru Indianapolisā, kā arī dominēja Toronto dubultposmā.