“Mercedes” braucējs Luiss Hamiltons turpinājis savu dominanci, izcīnot uzvaru visās trīs Amerikas GP kvalifikācijas kārtās, kas rītdien ļaus sacīkstes uzsākt no pirmās starta vietas. Viņam blakus stāsies “Ferrari” līderis Sebastians Fetels.

Pirmajā kvalifikācijas kārtā Romēnam Grožānam nācās strauji pamest trases robežas, lai izvairītos no sadursmes ar lēni braucošo Lensu Strolu. Intrigas ar to gan nebeidzās – otrs “Haas” braucējs Kevins Magnusens saņēma pamatīgu kritikas devu pēc Serhio Peresa lidojošā apļa izbojāšanas. Magnusens kvalifikāciju noslēdza pēdējā vietā. Uz otro kārtu netika arī Lenss Strols, kurš sūdzējās par dzinēja problēmām, debitants Brendons Hārtlijs, kā arī abi “Sauber” braucēji. Kārtējais lieliskais sniegums Karlosam Saincam, kurš savā pirmajā posmā ar “Renault” pirmo kārtu noslēdza piektajā vietā.

Jaudas agregāta detaļu maiņas dēļ otrajā kārtā nepiedalījās Sainca komandas biedrs Niko Hulkenbergs. Pārējie braucēji izmantoja šonedēļ rozi krāsotās “Pirelli” ultramīkstās riepas, izņemot Maksu Verstapenu. Līdz ar to tikko līgumu pagarinājušais “Red Bull” braucējs pēc 15 starta vietu soda sacīkstes svētdien uzsāks ar cietāku sastāvu nekā galvenie konkurenti. Līdz ar četru vadošo vienību braucējiem trešajā kārtā iekļuva arī abi spāņi Karloss Saincs un Fernando Alonso.

Pēc pārliecinošā snieguma pirmajās divās kārtās Luiss Hamiltons apliecināja galvenā favorīta statusu, pirmajā lidojošajā aplī pārspējot konkurentus par nepilnu pussekundi. Sebastians Fetels piekāpās ne tikai Hamiltonam, bet arī abiem somiem Valteri Botasam un savam komandas biedram Kimi Raikonenam. Savu rezultātu Hamiltons neuzlaboja, tomēr ar to bija pietiekami, lai izcīnītu pole position. Uz otro vietu pēdējā mēģinājumā pakāpās Sebastians Fetels, kamēr otrajā rindā blakus Botasam stāsies Daniels Rikjardo. Botasu no vienādu rezultātu uzrādījušajiem Rikjardo un Raikonena šķīra mazāk kā sekundes simtdaļa.

Sacīkšu starts Ostinā tiks dots svētdien pl. 22:00 pēc Latvijas laika. Ja Luiss Hamiltons pole position pārvērš uzvarā, bet Sebastians Fetels finišē ārpus vadošo piecinieka, vienīgais Lielbritānijas pārstāvis kļūs par šīs sezonas pasaules čempionu.

AMERIKAS GRAND PRIX KVALIFIKĀCIJAS REZULTĀTI

2 KOMENTĀRI

  1. Sirsnīgi apsveicu Luisu Hamiltonu ar godam izcīnīto 117. Front Row startu, kas ir F1 jauns rekords!
    “At Last!” kā teica Notingemas šerifs:
    https://www.youtube.com/watch?v=WA0x2C2IWZU
    Šobrīd ir gan svētku sajūta, gan arī neliels samulsums, jo tomēr tik pēkšņi abi galvenie F1 rekordi, kuri vēl pirms kādiem četriem gadiem šķita kā tāls sapnis, nu jau pieder Luisam Hamiltonam (Luisa otrs F1 rekords ir 72 pole position). Ballējam, neguļam, Luisa rekordu nosvinam!!! 🙂