Seši F1 braucēji par dažādiem pārkāpumiem tikuši pie sodiem vēl pirms Amerikas Grand Prix starta. Tā rezultātā vērojamas vairākas izmaiņas starta pozīciju izkārtojumā, kas galvenokārt skāris peletona lejasgalu.

Jau iepriekš ziņojām par to, ka dzinēja komponenšu maiņas rezultātā piecu starta vietu sods piešķirts Stofelam Vandūrnam, bet 30 pozīciju sods debitantam Brendonam Hārtlijam. Neilgi pēc tam viņiem pievienojās arī Makss Verstapens (+15 vietas) un Niko Hulkenbergs (+20 vietas).

Tikmēr par pārkāpumiem pirmajā kvalifikācijas kārtā trīs starta pozīciju sods piešķirts Lensam Strolam un Kevinam Magnusenam. Strols veica bīstamu manevru, gandrīz izraisot avāriju ar Romēnu Grožānu, kamēr Kevins Magnusens izbojāja Serhio Peresa lidojošo apli. Dāņu braucējs skaidroja, ka komanda viņam ziņojusi, ka “Force India” mašīna atrodas iesildīšanās aplī, tādēļ savu vainu pilnībā atzīst.

Tā rezultātā pie otras labākās starta pozīcijas pēdējo divu sezonu laikā ticis Markuss Ēriksons, kurš sacīkstes uzsāks no 13. pozīcijas priekšā Stofelam Vandūrnam. Pārējie sodītie braucēji aizņems pēdējās piecas starta pozīcijas ar Strolu priekšgalā un Verstapenu, Magnusenu, Hulkenbergu un Hārtliju pēdējās divās rindās. Jāpiezīmē, ka Verstapenam sacīkstes būs jāuzsāk ar otrajā kārtā lietotajām supermīkstajām riepām, jo “Red Bull” braucējs iekļuva trešajā kārtā.