Turpinot pirmssezonas testos nodemonstrēto lielisko formu, šodien par labāko braucēju aiz trim vadošajām komandām kļuva Romēns Grožāns, kurš pārstāv “Haas” – vienu no personāla un resursu ziņām mazākajām komandām čempionātā. Pārsteigums, vai nē, “Haas” šodien nokļuva uzmanības centrā.

Haas” izpelnījās vietējā braucēja Daniela Rikjardo uzslavas. Vaicāts par to, vai viņi ir dienas pārsteigums, “Red Bull” braucējs noteica: “Tā izskatās. Jau testos viņi bija ātri. Visi runāja par “Red Bull”, “Mercedes” un “Ferrari”, bet interesi izraisīja arī tas, kura ir nākamā ātrākā. Šodien “Haas” spēja uzturēt testos uzņemto tempu, tādēļ izskatās, ka viņi ieņems šo lomu.

Pats Grožāns uzsvēra, ka Rikjardo ātrākais aplis tika izbojāts, taču par galveno mērauklu uzskatāms atstatums līdz saviem sadarbības partneriem “Ferrari”. Francijas pārstāvis bija iepriecināts mazo starpību apļa laikos, tomēr norādīja, ka pārējās komandas ir ļoti cieši aizmugurē un cīņa būs aizraujoša visa gada garumā.

Lielisku sniegumu demonstrēja arī Kevins Magnusens, kurš otrajos treniņos ierindojās 9. vietā. Dānis gan atzina, ka ar mašīnu bijušas vairākas tehniskas kļūmītes, kā rezultātā trasē neizdevās pavadīt tik daudz laika kā plānots. Magnusens gan norādīja, ka pērn komandas sniegums bija ļoti nestabils un dažās trasēs tā atradās tālu aiz komandām, kuras citviet viegli pārspēja, tādēļ viens no mērķiem šogad ir stabilizēt sniegumu.

Tomēr ne visi ir tik optimistiski par “Haas” sniegumu. “McLaren” braucējs Fernando Alonso amerikāņu vienības šī gada modeli nodēvējis par “Ferrari” pagājušās sezonas pakaļdarinājumu. Tā kā “Ferrari” pērn te izcīnīja uzvaru, tad Grožāna sniegums nav nekāds pārsteigums. “Šobrīd “Haas” ir uzreiz aiz vadošo trijnieka, tādēļ būs grūti viņus pārspēt, it īpaši, sezonas pirmajā daļā.”