Negaidītu uzvaru Monako trasē FIA Formula 2 čempionāta sacensībās izcīnījis Artjoms Markelovs, izmantojot abu līderu Aleksa Albona un Nika de Vrīsa sadursmi boksu celiņā.

Lieliskus pamatus uzvarai vakardien notikušajā kvalifikācijā ielika Alekss Albons. Kā jau šaurām ielu trasēm junioru kategorijās ierasts, braucēji tika sadalīti divās grupās, lai izvairītos no lielās burzmas. lai gan sākotnēji Albona galvenais konkurents bija Lando Noriss, tomēr kļūda ‘Swimming Pool’ pagriezienā izbojāja Norisa mašīnu, liekot sacīkstes uzsākt no beigām. Norisa komandas biedram “Carlin” sastāvā Serhio Settem Kamaram negāja labāk – brazīlietis kvalificējās 4. vietā, tomēr avārijā guva rokas traumu un pirmo braucienu nolēma izlaist. Otrās grupas uzvarētājs Niks de Vrīss pa 0.01 sekundi piekāpās Albonam, līdz ar to startēja no otrās vietas.

Kā jau Formula 2 sacīkstēm pienākas, nekāda vizināšanās no starta līdz finišam vienotā vilcieniņā nebija vērojama. Jau startā trasi nesadalīja divi itāļu sportisiti – Antonio Fuoko iespieda sienā Lukas Džiotto formulu, par ko saņēma sodu – izbraukšanu caur boksiem. Vadošo trio palika nemainīgs – Albons, de Vrīss, Markelovs, bet sestajā vietā startējošais Santino Feruči startā noslāpa un nonāca peletona pašās beigās.

Lieliski sezonu sākušie “ART” braucēji Džeks Eitkenss un Džordžs Rasels startēja tikai no 10. un 16. pozīcijas pēc Rasela dzinēja problēmām treniņos. pagājušā gada GP3 čempions mēģinājumi pakāpties uz augšu beidzās ‘Rascasse’ pagrieziena barjerās, bet viņa tautietis Noriss sadūrās ar Ralfu Bošungu, liekot viņam izstāties.

Trasē devās drošības mašīna, bet abi līderi nolēma doties boksos. Nesadalījuši trasi, Albons un de Vrīss piedzīvoja sadursmi boksu celiņā. Abiem sportistiem cīņa bija galā.

Par jauno līderi kļuva Artjoms Markelovs, kurš Monako izcīnīja pārsteidzošu uzvaru jau pirms 2 gadiem (tolaik čempionāts saucās GP2). Krievu sportists pēc sava boksu apmeklējuma atgriezās trasē priekšā ātrāk pitstopu veikušajam Šonam Gelaelam, bet trešo vietu ieņēma Roberto Meri. Neraugoties uz avāriju kvalifikācijā un sacensību pirmajā pusē, kā arī tam sekojošajam sodam, Lando Noriss izcīnīja sesto vietu, palielinot savu pārsvaru čempionāta kopvērtējumā.

Otrais brauciens tiks aizvadīts sestdien, kad braucēji uz starta stāsies pēc pirmā brauciena rezultātiem (top 8 apgrieztā kārtībā). Līdz ar to pirmajā starta rindā stāsies Antonio Fuoko un Džeks Eitkenss.

FIA Formula 2 Monako posma 1. brauciena rezultāti

V.  Braucējs  Komanda Rezultāts
1  Artem Markelov  RUSSIAN TIME
2  Sean Gelael  Prema Powerteam 10.7
3  Roberto Merhi  MP Motorsport 15.4
4  Louis Deletraz  Charouz Racing System 19.2
5  Arjun Maini  Trident 20.1
6  Lando Norris  Carlin 20.6
7  Jack Aitken  ART Grand Prix 21.9
8  Antonio Fuoco  Charouz Racing System 23.8
9  Nicholas Latifi  DAMS 24.8
10  Nirei Fukuzumi  Arden International 30.9
11  Maximilian Gunther  Arden International 31.5
12  Roy Nissany  Campos Racing 49.7
13  Santino Ferrucci  Trident 87.4
NF  Tadasuke Makino  RUSSIAN TIME 3 apļi
NF  Alexander Albon  DAMS 20 apļi
NF  Nyck de Vries  Prema Powerteam 23 apļi
NF  Ralph Boschung  MP Motorsport 31 aplis
NF  George Russell  ART Grand Prix 37 apļi
NF  Luca Ghiotto  Campos Racing 42 apļi