Šīs sezonas F1 kopvērtējuma līderis Luiss Hamiltons izteicies, ka Monako GP ir grūti nosaukt par sacīkstēm, jo vadošajiem braucējiem nācās visus 78 apļus pavadīt lēnākā tempā, kā viņi spētu, bet trases konfigurācijas specifika liegusi iespēju iesaistīties cīņās par pozīciju.

Luiss Hamiltons atzīst, ka sākotnēji nav bijis drošs, vai veicot boksu apmeklējumu jau 12. aplī un tiekot pie lietotām ultramīkstajām riepām, izdosies sasniegt Monako GP sacīkšu finišu bez vēl viena boksu apmeklējuma, tomēr sacīkšu attīstība bažas kliedēja.

No kāda sestā apļa vienkārši vizinājāmies. Tās nevar nosaukt par sacīkstēm. Daniels paveica lielisku darbu un man ir prieks par viņu, tomēr jāatzīst, ka mēs visi vienkārši braucām, cerot tikt līdz finišam. Neesmu drošs, ka skatītājiem bija interesanti vērot ko tādu. Ja tas bija jautri, varam tā turpināt.

“F1LV

Četrkārtējais pasaules čempions arī aicinājis ieviest izmaiņas Monako GP norisē. “Šim posmam allaž ir vislielākā gatavošanās, tā ir sezonas pērle, diemžēl pašas sacīkstes nav tik aizraujošas kā notikumi ap šo posmu un trasi. Otras tādas vietas nav, tomēr F1 ir nepieciešams veikt izmaiņas programmā, lai padarītu to interesantāku. Varbūt aizliegt iespēju veikt tikai vienu pitstopu? Varbūt pilnīgi citu formātu, lai uzlabotu neparedzamību? Tiešām nezinu.

Paskatieties uz NASCAR. Viņi neskaitāmas reizes izlaiž drošības mašīnu bez iemesla un visi braucēji ir cieši kopā. Tad, kad 100 reizes tiek vicināti dzeltenie karogi, visi braucēji ir tuvu viens otram. Varbūt mums šeit vajag divas sacīkstes? Katrā ziņā tie bija 78 garākie apļi mūžā.

Hamiltons arī norādīja, ka izteicis priekšlikumu Monako princim Albertam mainīt trases konfigurāciju, jo ar šī gada mašīnām apli var veikt 1 minūtē un 11 sekundēs, bet papildus ceļu izmantošana varētu pavērt jaunus apvāršņus iesūnojušajā formātā.

Vairāki Hamiltona konkurenti, tostarp Daniels Rikjardo un Kimi Raikonens bija līdzīgās domās par ‘intrigām’ sacīkšu laikā, bet Fernando Alonso savos komentāros bija kritiskākais, norādot, ka šī esot bijusi garlaicīgākā Grand Prix izcīņa viņa karjerā.