32 gadus vecais motociklists Dani Pedrosa paziņojis, ka šīs sezonas izskaņā liks punktu savai 13 sezonu garajai MotoGP karjerai. Pedrosa, kurš visu savu karjeru aizvadījis “Honda” rūpnīcas komandā, par savu lēmumu paziņojis pirms šonedēļ gaidāmajām sacensībām Zaksenringas trasē.

Lai gan karjeras laikā motosporta augstākajā klasē spāņu braucējs izcīnījis 31 uzvaru, trīs reizes kļuvis par vicečempionu un visas 12 sezonas noslēdzis kopvērtējuma vadošo sešiniekā, šosezon ievērojami atpaliek no sava titulētā komandas biedra Marka Markesa, kas radījis motivācijas trūkumu un formas pasliktināšanos. Jau ziņojām, ka par Pedrosas aizstājēju nākamsezon “Honda” komandas sastāvā kļūs viņa tautietis Horhe Lorenco.

Par šo lēmumu domāju jau ilgāku laiku. Tas ir ļoti, ļoti smags, jo šo sporta veidu allaž esmu mīlējis. Lai gan man bija lieliskas iespējas turpināt startēt, tomēr jūtu, ka sacīkstes vairs nav tik nozīmīgas un manā dzīvē ir parādījušās citas prioritātes,” stāsta Pedrosa, kurš 2003. gadā kļuva par pasaules čempionu 125cc klasē, bet divās sekojošajās sezonās triumfēja arī 250cc ieskaitē. Pedrosas karjeras laikā “Honda” 7 reizes triumfēja konstruktoru ieskaitē, bet sešas reizes “Repsol Honda” uzvarēja komandu čempionātā.

“F1LV

Vēlos pateikties par iespēju, kas man tika sniegta. Esmu ļoti priecīgs, ka šī varēja būt daļa no manas dzīves. Dzīve līdz šim bijusi fantastiska, pārstāvot tik nozīmīgu komandu ar burvīgiem faniem. Atzīstu, ka esmu sasniedzis vairāk, kā biju cerējis, un jūtos ļoti lepns par to, ko šai laikā sportā esmu paveicis.” Pedrosa arī atzinis, ka lēmumu likt punktu karjerai paātrinājušas neskaitāmās traumas, kas vairākkārt izjaukušas viņa iespējas iesaistīties cīņā par titulu.