“Renault” F1 komanda šodien publiski apstiprinājusi savu 2019. gada braucēju sastāvu. Jau trešo gadu Francijas koncerna F1 komandu pārstāvēs Niko Hulkenbergs, kamēr Karlosa Sainca vietu ieņems no “Red Bull” piesaistītais Daniels Rikjardo.

Paziņojums par 29 gadus vecā Rikjardo piesaisti sekojis praktiski uzreiz pēc “Red Bull” apstiprinājuma, ka šīs sezonas izskaņā austrālietis pametīs savu līdzšinējo komandu. Līgums ar Rikjardo noslēgts uz divām sezonām.

“Renault Sport Racing” prezidents Žeroms Stols: ““Renault” nolēma F1 atgriezties, lai cīnītos par čempionu titulu. Līgums ar Danielu Rikjardo sniegs unikālu izdevību visiem “Renault” grupā iesaistītajiem tiekties pēc šī mērķa. Vēlamies sveikt Danielu ar pievienošanos mūsu komandai, kas padarīs visus vēl motivētākus.”

“Renault Sport Racing” menedžmenta vadītājs Sirils Abitebuls: “Sadarbības noslēgšana ar Danielu apliecina mūsu vēlmi progresēt un sasniegt šī sporta virsotnes. Tas ir apliecinājums komandas izaugsmei pēdējo divarpus gadu laikā. Nav šaubu, ka Danielam ir talants un harizma, kas ir papildus bonuss. Mums tas jāatmaksā ar pēc iespējas labākas formulas nodrošināšanu. Gaidīsim viņu uz 2019. gada sezonu ar lepnumu un pazemību.

“Renault” 2019. gada braucējs Daniels Rikjardo: “Tas bija viens no grūtākajiem lēmumiem manā karjerā, tomēr nolēmu, ka man pienācis laiks jaunam un svaigam izaicinājumam. Es apzinos, ka vēl ir tāls ceļš ejams, lai “Renault” sasniegtu savu mērķi un nonāktu pašā virsotnē, tomēr mani fascinē progress , kas šeit veikts divu gadu laikā, un es zinu, ka “Renault” katrā no saviem piegājieniem ir sasnieguši uzvaru taku. Ceru, ka varēšu palīdzēt viņiem šai ceļā ar savu palīdzību gan trasē, gan ārpus tās.

Līdz ar šādu notikumu attīstību jauna darba vieta būs jāmeklē Karlosam Saincam, kura vārds tiek saistīts ar “McLaren” vienību. Iespējams, arī Estebanam Okonam jaunumu rezultātā var nākties apdomāt savu karjeras turpmāko virzību. Ja “Force India” ienāks Lenss Strols un viņa pāreja uz “Renault” vairs nevar notikt, tad francūzim ir liels risks palikt bez vietas 2019. gadā.