“Red Bull” F1 komanda oficiāli apstiprinājusi, ka par Daniela Rikjardo aizstājēju nākamsezon kļūs līdzšinējais “Toro Rosso” braucējs Pjērs Gazlī.

Daniels Rikjardo šomēnes šokēja motorsporta pasauli ar paziņojumu par “Red Bull” pamešanu un pievienošanos “Renault” komandai. Ilgāku laiku tika spekulēts, vai viņa vietu ieņems Pjērs Gazlī vai Karloss Saincs. Kad spāņu braucējs tika apstiprināts “McLaren” sastāvā, 22 gadus vecais Gazlī kļuva par izteiktu favorītu un nu jauno kontraktu apstiprinājusi arī “Red Bull” vienība.

Pēc divarpus sezonām GP2 čempionāta (tagad F2) Gazlī izcīnīja titulu 2016. gadā, kam sekoja vicečempiona tituls Japānā notiekošajā Super Formula čempionātā. Gazlī sevi bija pierādījis un ieņēma Daņila Kvjata vietu “Toro Rosso” komandā. Šogad Gazlī aizvada savu pirmo pilno sezonu F1 un jau iekrājis 26 punktus, pateicoties spožiem startiem Bahreinā, Monako un Ungārijā. Par vienu no galvenajām Gazlī priekšrocībām tiek uzskatīta šogad gūtā pieredze darbā ar “Honda” dzinējiem.

Lasi vēl: 5 iemesli, kādēļ Rikjardo izvēle pāriet uz “Renault” bija pareiza

Precīzas līguma detaļas un tā termiņš pagaidām nav atklāts. Tāpat nav zināms, kurš braucējs ieņems Gazlī vietu “Toro Rosso” komandā.