“McLaren” komanda apstiprinājusi, ka par tās otro braucēju nākamajā sezonā kļūs jaunais britu talants Lando Noriss, kurš šogad ar labiem panākumiem startē Formula 2 čempionātā.

Jau ziņojām, ka par savas karjeras pārtraukšanu paziņojis Fernando Alonso, bet šodien komanda izplatīja paziņojumu, ka tā neturpinās sadarbību arī ar otru tās braucēju Stofelu Vandūrnu. Noriss “McLaren” komandā kļūs par Karlosa Sainca komandas biedru.

18 gadus vecais Noriss “McLaren” jauno braucēju sistēmai pievienojās 2017. gadā pēc spožas karjeras dažādās jauniešu kategorijās. Pērn Noriss kļuva par Eiropas F3 čempionu, bet šogad atrodas otrajā pozīcijā Formula 2 kopvērtējumā. Viņš kļūs par visu laiku jaunāko pamatsastāva braucēju “McLaren” F1 komandas pastāvēšanas vēsturē.

Paziņojums par manu kļūšanu par pamatsastāva braucēju ir sapņu piepildījums. Lai gan jau kādu laiku esmu daļa no vienības, šis ir īpašs mirklis, kas drīz kļūs par realitāti. Vēlos pateikties visai komandai par sniegto izdevību un ticēšanu manām spējām. Liels paldies “McLaren” par jau līdz šim ieguldīto darbu manā attīstībā, ļaujot krāt pieredzi ar Formula 1 mašīnu testos un piektdienu treniņbraucienos pēdējo divu nedēļu laikā.

“McLaren” komandas izpilddirektors Zaks Brauns sveica jauno talantu savā vienībā: “Mēs ticam, ka Lando ir satriecošs talants un ļoti liels potenciāls, kā dēļ esam viņu paturējuši savā paspārnē. Viņam ir ļoti liela loma mūsu plānam pārveidot komandu nākotnē, turklāt viņš jau ir nodibinājis ļoti spēcīgu saikni ar komandu. Mums būs ļoti iedvesmojošs duets – Lando un Karloss. Neraugoties uz viņu jaunību, mēs redzam pieredzi ar F1 mašīnu un “McLaren” komandas iekšienē, tādēļ tieši viņi abi lieliski prezentēs “McLaren” jaunās paaudzes braucējus nākotnē. Kamēr mūsu īstermiņa mērķis ir fokusēties uz rezultātiem atlikušajai 2018. gada sezonai, esam ļoti motivēti izdevībām, kas gaida pēc tās.