Par vienu no aprunātākajiem notikumiem Japānas Grand Prix laikā kļuva Maksa Verstapena un Sebastiana Fetela sadursme sacīkšu astotajā aplī. Tās rezultātā Verstapens saglabāja trešo pozīciju, kamēr Fetelam nācās turpināt cīņu no pēdējās vietas. Abiem pilotiem ir atšķirīgs redzējums par notikušo.

Protams, centos tikt viņam garām, bet tie nebija izmisīgi mēģinājumi. Zināju, ka viņš ir saņēmis sodu, taču jutu, ka esam ātrāki. Redzēju vietu, kur iespraukties, taču Verstapens to aizvēra līdzko ieraudzīja mani, lai gan atrados iekšmalā. Kad kāds ir pietiekami tuvu viņam, uzskatu, ka viņš cenšas radīt spiedienu, kur tas nav nepieciešams.

Aplūkojiet incidentu ar Kimi. Viņš atgriezās trasē tā, ka abi sadurtos, ja Kimi turpinātu braukt ierastajā ritmā. Nav pareizi, ka citiem būtu jāmaina sava trajektorija,” par saviem piedzīvojumiem stāsta Sebastians Fetels.

“F1LV

Ciešas cīņas ir pilnīgi normālas, taču ir jādod otram braucējam vieta. Šai gadījumā nevarēju neko darīt un mēs saskārāmies. Tā ir daļa no sacīkstēm un savu manevru nenožēloju. Atskatoties uz notikumiem, protams, vēlos kaut būtu izvēlējies citu ceļu, tomēr pēc notikušā viegli spriest.”

Makss Verstapens uzskata, ka sadursmē vainojams pats Fetels. “Tai līkumā nav iespējams apdzīt. Es viņam atstāju pietiekami daudz vietas, taču viņš ietriecās manā mašīnā. Neatbildu par čempionāta noteikumiem. Tādā gadījumā mēs izvairītos no daudz sodiem, taču šis incidents atgādina mūsu sadursmi Ķīnā.” Toreiz par pārdrošu manevru Verstapens saņēma 10 sekunžu sodu, kamēr Japānā šis tika klasificēts kā sacīkšu incidents un braucēji palika nesodīti.

Protams, mēs nesagriezāmies kā Ķīnā, bet viņš vienkārši iebrauca man sānā. Viņam vajadzētu kļūt prātīgākam,” turpina Verstapens, kurš sacīkšu laikā pamanījās sadurties ar abiem “Ferrari” braucējiem.

Savu vainu negadījumā ar Kimi Raikonenu Verstapens arī nav atzinis. “Nepiekrītu lēmumam. Riteņi sabloķējās. Mierīgi varēju nogriezt līkumu un atgriezties trasē, tomēr centos izbraukt visu tās konfigurāciju. Viņš centās tikt garām pa ārmalu, tā vietā, lai sagaidītu, kad es esmu atpakaļ trasē. Nezinu, par ko piešķirts sods. Tas ir stulbi.

Verstapens arī piebildis, ka turpmāk šo līkumu līdzīgos gadījumos nogriezīs pilnībā, kā to neilgi pirms finiša paveica Valteri Botass, par to sodu nesaņemot.