Lai gan šodien aizvadītajā Japānas Grand Prix par galveno nemiera cēlāju uzskatāms Makss Verstapens, kurš pamanījās sadurties ar abiem “Ferrari” braucējiem, kaislības netrūka arī cīņās par zemākām pozīcijām.

Par vienu no Japānas Grand Prix īpatnējākajiem incidentiem kļuva Fernando Alonso un Lensa Strola cīņa. Tās rezultātā jaunais kanādietis tika sodīts ar 5 sekunžu pieskaitīšanu par Alonso izgrūšanu no trases, kamēr pats “McLaren” braucējs saņēma identisku sodu par labuma gūšanu, noīsinot trasi šī incidenta rezultātā.

Pat braucējam vēlāk atnākot atvainoties, ir grūti saprast šo lēmumu, bet tas tikai parāda, cik sliktā stāvoklī F1 šobrīd atrodas,” kritiski nosaka Alonso, norādot, ka tiesnešiem šobrīd pietrūkt konsekvences un sodi tiek piešķirti neizprotamā veidā. “Tu bremzē līkuma ārmalā, viens puisis tevi nepamana, atnāk atvainoties, kad esi izbraucis pa grants joslu, bet tu saņem sodu. Tas ir skumji.

“F1LV

Alonso arī norādīja, ka notikušajā nevaino Strolu, uzsverot, ka viņš nav redzējis tuvojošos “McLaren” formulu, tomēr tas iznākumu daudz nemainītu. Pēc Alonso domām bez šī incidenta viņš finišētu divas vietas augstāk, tomēr ar to nebūtu pietiekami, lai gūtu punktus.

Drāmas netrūka arī starp diviem jaunās paaudzes braucējiem – sacīkšu sākumā Kevins Magnusens starta – finiša taisnē aktīvi aizstāvēja pozīciju, mainot trajektoriju. Tā rezultātā aizmugurē braucošais Šarls Leklerks nepaguva izvairīties no “Haas” formulas. Abu braucēju formulas bija cietušas un papildus pitstops priekšlaicīgi pielika punktu cerībām uz punktiem.

Tiesneši nolēma sodus šai gadījumā nepiešķirt. Magnusens gan jau iepriekš guvis reputāciju kā cīnītājs, kurš neatstās vietu saviem konkurentiem. Pēc kontakta Leklerks dusmīgi paziņoja savas komandas radio: “Magnusens vienmēr ir bijis stulbs un tāds arī paliks. Tas ir fakts.

Pēc sacensībām nākamā gada “Ferrari” braucējs izskaidroja notikušo: “No kokpita skatupunkta viss bija skaidrs. Man jāpalūko arhīvs, bet pirms viena vai diviem gadiem Spa trasē bija identiska situācija starp Kimi Raikonenu un Maksu Verstapenu. Makss skatījās spoguļos un pavirzījās uz sānu tieši tad, kad Kimi veica savu manevru. Toreiz visi vienojāmies, ka tas ir bīstams manevrs. Vēl tagad nesaprotu, kā viņš varēja nesaņemt sodu. Tas ir jāsaprot, citādāk es arī tā darīšu nākamajā reizē un sagaidu, ka mani konkurenti rīkosies tāpat. Šādā ātrumā tas ir bīstami.

Leklerks turpināja kritiku sava šīs dienas galvenā konkurenta virzienā: “Formula 1 čempionātā startēju tikai vienu gadu, taču bez šaubām varu teikt, ka vislielākās problēmas no visiem braucējiem viennozīmīgi rada Kevins. Neesmu vienīgais. Esmu runājies ar citiem braucējiem. Pret tādiem kā viņš ir jābūt skarbākiem, citādi šī kultūra turpināsies.

Savas komandas braucēju aktīvi aizstāvējis “Haas” vadītājs Gunters Steiners: “Leklerks vienkārši ietriecās viņā. Kevins nebremzēja un nestūma viņu ārā no trases. Viņš vienkārši izmainīja trajektoriju un saņēma triecienu. Ko vēl viņš varēja darīt? Palaist Leklerku vienkārši garām?” Steiners norāda, ka manevrs tika veikts pirms bremzēšanas zonas, līdz ar to tiesnešiem nav bijis pamata izskatīt Magnusena iespējamo vainu notikušajā.