Luiss Hamiltons spēris platu soli tuvāk piektajam čempiona titulam, izcīnot pārliecinošu uzvaru Japānas Grand Prix izcīņā. Viņa galvenais konkurents Sebastians Fetels sadūrās ar Maksu Verstapenu un sacīkstes noslēdza 6. vietā.

Sacīkšu starts ne visai izcils padevās Valteri Botasam. Viņš uzreiz iekārtojās aiz sava komandas biedra Luisa Hamiltona un aizvējā nosargāja pozīciju no Maksa Verstapena uzbrukumiem. Vadošo kvartets pozīcijas saglabāja, kamēr astotajā vietā startējušais Sebastians Fetels pakāpās par divām pozīcijām.

Trešajā vietā esošais Makss Verstapens pēdējā līkumā nespēja laicīgi nobremzēt un izbrauca ārpus trases. Atgriežoties tajā, Kimi Raikonens tika izstumts ārmalā, abiem piedzīvojot kontaktu. Par šo incidentu “Red Bull” braucējs saņēma 5 sekunžu sodu, bet savu trešo pozīciju tobrīd saglabāja, kamēr Fetels izmantoja izdevību paspraukties garām savam komandas biedram.

“F1LV

Cīņās otrajā desmitā bija ne mazāk spraigas. Kevins Magnusens agresīvi centās nosargāt savu pozīciju, neatstājot ceļu Šarlam Leklerkam. Abi sadūrās. Magnusens pārdūra savu aizmugurējo kreiso riepu un devās boksos, bet dažus apļus vēlāk tajos atgriezās, lai izstātos. Atlūzas un riepas paliekas lika trasē sūtīt drošības mašīnu.

Sacīkstēm atsākoties, savstarpējo cīniņu uzsāka Makss Verstapens un Sebastians Fetels. “Ferrari” braucējs centās izmantot iekšmalas priekšrocības, taču tajā vietas viņa formulai neatradās. Pēc savstarpējā kontakta Verstapens saglabāja pozīciju, kamēr Fetels izslīdēja un turpināja cīņu no pēdējās vietas.

“Ferrari” diena nekļuva vieglāka, kad Kimi Raikonens uz boksu apmeklējuma rēķina piekāpās Danielam Rikjardo. Fetels savu pirmo pitstopu atlika samērā vēlu, tādēļ lielāko daļu atlikušā brauciena cīnījās ar lēnāku braucēju apdzīšanu. Ar mīkstāka sastāva riepām Verstapens sacīkšu izskaņā noķēra Valteri Botasu, taču apdzīšanu veikt neizdevās.

Labāko rezultātu no pārējiem braucējiem ar finišu septītajā vietā sasniedza “Racing Point Force India” braucējs Serhio Peress. Sacīkšu otrajā pusē Peress izmantoja Leklerka cīņu ar Niko Hulkenbergu, lai apsteigtu “Renault” braucēju. Turpinājumā Peress apsteidza arī Leklerku tieši brīdī, kad Romēns Grožāns no sava pitstopa atgriezās priekšā Peresam. “Haas” braucējs noslēdza vadošo astotnieku, bet pēdējos punktus guva Estebans Okons un Karloss Saincs, pēdējos apļos apsteidzot Pjēru Gazlī.

Šarls Leklerks un Niko Hulkenbergs finišu nesasniedza. Abi sportisti izstājās mašīnas problēmu dēļ – Hulkenbergs devās boksos, kamēr Leklerka nobraukšana trases malā uz īsu brīdi izraisīja virtuālās drošības mašīnas fāzi.

Čempionāta kopvērtējumā Luisa Hamiltona pārsvars sasniedzis 67 punktus. Tas nozīmē, ka uzvara pēc divām nedēļām notiekošajā Amerikas GP, ja Fetels nav otrajā vietā, ļautu titulu izcīnīt trīs posmus pirms sezonas beigām.

Japānas Grand Prix rezultāti