Meksikāņu autosportists Estebans Gutjeress kļuvis par nopietnu kandidātu uz vietu “Williams” komandas sastāvā, pateicoties saiknei ar “Mercedes” vienību.

Gutjeress Formula 1 čempionātā debitēja 2013. gadā “Sauber” komandas sastāvā, tomēr divu sezonu laikā tikai reizi finišēja punktos. 2015. gadu meksikānis pavadīja “Ferrari” komandā kā rezerves braucējs, bet pēdējo reizi čempionātā startēja 2016. gadā ar “Haas”, tā arī nespējot nevienā posmā iekļūt labāko desmitniekā. Palicis bez vietas F1, Gutjeress devās uz Formula E un IndyCar, tomēr arī tur augstvērtīgi panākumi izpalika.

Šogad Gutjeress atguva saikni ar F1 kā “Mercedes” simulatora braucējs. 27 gadus vecais braucējs norāda, ka viņam ir izredzes jau nākamgad atgriezties čempionātā. Par vienu no Gutjeresa lielākajiem trumpjiem uzskatāms spēcīgais finansiālais atbalsts, kas “Williams” komandai būs ļoti nozīmīgs, ņemot vērā, ka šīs sezonas izskaņā komandu pamet “Martini”, kā arī Lorensa Strola nauda tiks novirzīta “Racing Point Force India” komandai.

Pagājušajā nedēļā “Williams” bija ļoti tuvu tam, lai parakstītu sadarbības līgumu ar “Rich Energy”, tomēr enerģijas dzērienu ražošanas kompānija pēdējā brīdī pieņēma “Haas” piedāvājumu, kļūstot par amerikāņu komandas 2019. gada ģenerālsponsoru.

Meksikāņu sportists atzinis, ka viņu vēl gaida nepadarīts darbs un nonākšana “Williams” komandā būtu lielisks izaicinājums, zinot vienības garo un panākumiem bagāto vēsturi, kā arī pēdējo gadu sarežģījumus.

Klēras Viljamsas vadītajā vienībā jau apstiprināts, ka vienu no pamatsastāva vietām ieņems Formula 2 kopvērtējuma līderis Džordžs Rasels, kamēr uz otro vietu bez Gutjeresa pretendē arī tādi braucēji kā Roberts Kubica, Estebans Okons un Sergejs Sirotkins.