IndtCar čempionātā startējošā “Schmidt Peterson Motorsports” komanda noslēgusi līgumu ar līdzšinējo Formula 1 braucēju Markusu Ēriksonu un 2019. gada sezonu.

28 gadus vecais zviedrs Formula 1 čempionātā ienāca 2014. gadā ar “Caterham”, bet šogad aizvada ceturto sezonu “Sauber” rindās, ar saviem sponsoriem nodrošinot lielu daļu komandas budžeta. Ēriksons vairākkārt palicis savu komandas biedru Felipes Nasra, Paskāla Verleina un Šarla Leklerka ēnā, savu labāko rezultātu sasniedzot 2015. gadā Austrālijā, kad finišs tika sasniegts 8. vietā. Nākamgad Ēriksons saglabās vietu “Alfa Romeo Sauber” sistēmā, tomēr pie pamatsastāva vietām tikuši Kimi Raikonens un Antonio Džiovinaci.

Līdz ar to Ēriksons sācis meklēt alternatīvas startēšanai citos čempionātos. Nu paziņots, ka viņš pārcelsies uz Ameriku un kļūs par Džeimsa Hinčklifa komandas biedru “SPM” IndyCar komandas sastāvā.

Ir patiess gods tikt izvēlētam kā vienam no “Schmidt Peterson Motorsports” 2019. gada IndyCar braucējiem. Jūtu, ka šis ir perfekts solis manai karjerai pēc pieciem gadiem F1. Nevaru sagaidīt, kad varēšu sākt darbu “SPM” komandā ar cilvēkiem, par kuriem esmu dzirdējis tik daudz laba. Pēdējo gadu laikā viņi ir sasnieguši ļoti daudz, tādēļ esmu gatavs smagam darbam, lai vēl vairāk uzlabotu komandas iespējas. Jūtos sajūsmināts par iespēju startēt IndyCar, jo cīņas šeit izskatās ļoti aizraujošas. Man būs jāapgūst ļoti daudz jauna, piemēram, trases, kā arī braukšana ovālos. Zinu, ka nebūs viegli, taču esmu gatavs šim izaicinājumam un gaidu, kad tas sāksies,” stāsta Markuss Ēriksons.

Ēriksons startēs ar formulu ar septīto numuru. Šogad #5 formula tika Džeimsam Hinčklifam, bet #6 mašīna pienācās Robertam Vikensam, kurš turpina atkopties no smagajiem savainojumiem pēc avārijas Pokono ovālā. Vikensa numurs komandā ir ‘iesaldēts’ un paredzēts brīdim, kad kanādietis atgriezīsies, lai gan ar to šogad divus posmus aizvadīja Vikensa pirmais aizvietotājs Karloss Munjozs.