Bijušais Formula 1 braucējs Roberts Kubica, kurš šo sezonu pavada “Williams” testpilota amatā, jau nākamsezon varētu pievienoties “Ferrari” vienībai kā attīstības braucējs.

Pirms 10 gadiem Kubica bija viens no spožākajiem jaunajiem talantiem, tomēr rokas trauma rallija sacensībās 2011. gadā liegusi turpināt karjeru ar formulām. Lai gan Kubica ir vienojies ar vairākiem lieliem atbalstītājiem, tomēr vieta “Williams” pamatsastāvā viņam, visticamāk, tomēr neatradīsies. Klēras Viljamsas komanda meklē braucēju, kurš spētu ienest aptuveni 15-20 miljonu GBP.

Šobrīd pastāv iespējamība, ka Kubica pievienosies “Ferrari” komandai. Līdz šim pie “Ferrari” simulatora strādāja Daņila Kvjats un Antonio Džiovinaci, tomēr abi sezonas izskaņā pametīs komandu, jo vienojušies par pamatsastāva vietām attiecīgi “Toro Rosso” un “Sauber” komandās. Tiesa gan, ja Sebastians Fetels vai Šarls Leklerks kādā no posmiem nebūtu spējīgi piedalīties, viņu vietu ieņemtu Džiovinaci, nevis Kubica.

“F1LV

Kubica jau atklājis savus nodomus: “Protams, vēlos nākamgad piedalīties sacīkstēs, tomēr negrasos gaidīt līdz decembrim. Situācija ir diezgan skaidra. Komanda (“Williams”) izplāno dažādus scenārijus, un tādas ir viņu tiesības. Es nodarbojos ar ko citu. Tad jau redzēsim.”

Šogad notikušajā intervijā čempionāta oficiālajam podkāstam Roberts Kubica atklāja, ka vēl pirms savas liktenīgās avārijas bija parakstījis līgumu ar “Ferrari”, lai startētu itāļu komandā 2012. gadā. Traumas dēļ par sapni nācās aizmirst un noskatīties kā Fernando Alonso “Ferrari” rindās vēl līdz pēdējam posmam cīnās par titulu.