Pieckārtējais Formula 1 čempions Luiss Hamiltons atzinis, ka viņu pārņem dalītas izjūtas, domājot par strauju popularitāti gūstošo Formula E čempionātu.

Luiss Hamiltons pēdējā laikā iemantojis reputāciju kā dabas aizstāvis, kurš cīnās ar sabiedrības izraisīto dabas piesārņojumu. Šī pārliecība gan neiet gluži roku rokā ar viņa izvēlēto profesiju, tomēr pagaidām britu autosportists nav gatavs spert tik radikālus soļus kā pāreju uz Formula E čempionātu, kur šosezon startēs viņa 2008. gada F1 čempionāta galvenais sāncensis Felipe Masa.

Nav viegli, jo manī valda iekšējais konflikts. Izplūdes gāzes, ko izdala mūsu mašīnas nepalīdz pasaules klimatam, tādēļ mani pārņem bažas. Tai pat laikā esmu sacīkšu fans un benzīngalva. Tāds mūžam palikšu. Nekad nebūšu elektroformulu fans. Ceru, ka vismaz manā laikā paliksim pie degvielas un V tipa dzinējiem un kārtīgas skaņas,” stāsta Hamiltons.

“F1LV

Domāju, ka tas, ko šobrīd dara Formula E ir lielisks starts. Prieks redzēt lielo brendu “Audi”, “BMW” un “Mercedes” interesi uz ceļiem. Katru dienu saskaramies ar sastrēgumiem, kad uz ceļa manāmi tūkstošiem automobiļi. Tā ir katrā valstī. Ir pēc iespējas ātrāk jātiek vaļā no tādām mašīnām un jāpāriet uz hibrīdiem. Tas radītu milzu izmaiņas, tomēr ir vēl daudz citu lietu, kur dažādiem biznesiem varam palīdzēt ar emisiju mazināšanu.

Es nedomāju, ka kādu dienu varēsim salīdzināt F1 ar Formula E. Var jau būt, ka pēc pieciem vai desmit gadiem tas mainīsies, tomēr pie esošajām tehnoloģijām esam daudz advancētāki par to, kas būs viņiem. Šobrīd pat Formula Ford mašīnas ir ātrākas, tādēļ ir pamatīga plaisa starp F1 un Formula E ātrumiem. Nezinu, vai šis ir viņu mērķis.”