Pēc aizraujošas cīņas ar pagājušās sezonas čempionu Žanu Ēriku Verņē pie uzvaras Formula E čempionāta jaunās ēras pirmajās sacīkstēs ticis portugālietis Antonio Fēlikss da Kosta.

Tā kā komandām nebija daudz laika aizvadīt testus pirms sezonas, tad uz sacīkstēm Rijādā visi ieradās ar daudz neatbildētiem jautājumiem. Situācija neuzlabojās treniņbraucienu laikā. Pirmā sesija tika atcelta lietus dēļ, bet otrā pārcelta mazliet vēlāk, kad braucējiem bija ļoti ierobežots laiks trasē.

Izmaiņas skāra arī kvalifikāciju. Ierastais dalījums grupas tika mazliet mainīts, lai nodrošinātu braucējiem pēc iespējas līdzīgākus apstākļus. Labāko rezultātu tajā uzrādīja “BMW Andretti” braucējs Antonio Fēlikss da Kosta, par 0.165 sekundēm pārspējot “NIO” pārstāvi Tomu Dilmanu. Datu trūkuma rezultātā vēlāk gan izrādījās, ka Dilmans ir pārtērējis atļauto enerģijas daudzumu un kopā ar komandas biedru Oliveru Tērviju, kā arī Lukasu di Grasi, Semu Bērdu un Robinu Frinsu ieņēma pēdējās starta pozīcijas. Tikmēr Felipes Masas, Miča Evansa un Aleksandra Simsa kvalifikāciju izbojāja priekšā esošā Fēliksa Rozenkvista avārija.

Tas nozīmēja, ka pirmo starta rindu ieņēma Fēlikss da Kosta un Lopess, aiz viņiem Buemi, Vandūrns, Verņē, d’Ambrocio. Drāma sākās vēl pirms starta, jo Antonio Fēlikss da Kosta laicīgi nepiebremzēja un savu mašīnu novietoja tālāk kā paredzēts. “BMW Andretti” braucējs gan paguva ieslēgt atpakaļgaitu un pirms starta labot savu kļūdu. 

Startā portugālietis noturēja sacensību vadību, kamēr uz otro pozīciju pakāpās Sebastians Buemi, kurš šogad startē ar “Nissan”, nevis “Renault”, lai gan sadarbība ar “DAMS” ir saglabāta. Buemi gan nespēja noturēt līderu tempu un drīz vien piekāpās abiem “Techeetah” braucējiem Žanam Ērikam Verņē un Andrē Lotereram.

Zeltaini melni krāsotās mašīnas traucās pakaļ Fēliksam da Kostam un pēc aptuveni 20 minūšu braukšanas Verņē pārņēma vadību, taču Lotereram ilgāku laiku neizdevās sekot sava komandas biedra pēdās līdz tas tika paveikts ar ‘uzbrukuma zonas’ palīdzību. Buemi sniegums neuzlabojās un drīz vien viņš piekāpās arī Hosē Marijam Lopesam un Žeromam d’Ambrocio, kurš šogad brauc “Mahindra” sastāvā.

Pamatīgs pavērsiens apgāza kājām gaisā “Techeetah” komandas izredzes, kad tika atklāts, ka gan Verņē, gan Loterers reģenerācijas laikā pārkāpuši atļauto jaudas limitu. Abi devās cauri boksiem – Verņē trasē atgriezās piektais, Loterers – septītais.

Lopess kļūdījās, cenšoties iebraukt ‘uzbrukuma zonas’ trases daļā un piekāpās vispirms d’Ambrocio, bet apli vēlāk atkārtoja kļūdu, zaudējot arī Verņē, un piedzīvoja avāriju. Trasē tika sūtīta drošības mašīna, bet vēl pirms tam Verņē apsteidza arī Buemi.

No vadošo sešinieka d’Ambrocio un Buemi bija palikuši kā vienīgie bez pieejamām ‘uzbrukuma zonām’ un pēdējos apļos tas nospēlēja pa sliktu abiem. Verņē apsteidza d’Ambrocio, kamēr Buemi piekāpās gan Evansam, gan Lotereram. Pēdējā aplī Verņē noķēra arī Antonio Fēliksu da Kostu, taču apdzīšanas manevrs nebija sekmīgs.

No cīņas par punktiem jau pirmajā aplī izstājās Eduardo Mortata, kurš piedzīvoja avāriju tai pat vietā, kur to pamanījās paveikt jau treniņos. Tāpat trases malā palika arī Fēlikss Rozenkvists un debitants Garijs Pafets no “Mercedes” atbalstītās “HWA Racelab”.

Punktu par visvairāk pāri palikušo enerģiju saņēma piektās vietas ieguvējs Andrē Loterers.

Nākamais Formula E posms 12. janvārī risināsies Marokas galvaspilsētā Marakešā. Vairāk informāciju par čempionātu meklē Formula E pirmssezonas apskatā.

V.Nr. Braucējs KomandaRezultāts
128 Antonio Felix da Costa Andretti Autosport33 apļi
225 Jean-Eric Vergne Techeetah0.462
364 Jérôme d’Ambrosio Mahindra Racing4.033
420 Mitch Evans Jaguar Racing5.383
536 Andre Lotterer Techeetah5.579
623 Sébastien Buemi DAMS6.625
722 Oliver Rowland DAMS9.105
866 Daniel Abt Team Abt9.819
911 Lucas di Grassi Team Abt10.936
103 Nelson Piquet Jr. Jaguar Racing11.564
112 Sam Bird Virgin Racing11.747
124 Robin Frijns Virgin Racing12.189
1316 Oliver Turvey NIO Formula E Team13.104
1419 Felipe Massa Venturi13.610
158 Tom Dillmann NIO Formula E Team14.273
166 Maximilian Gunther Dragon Racing16.161
175 Stoffel VandoorneHWA Racelab20.013
1827 Alexander Sims Andretti Autosport47.712
1948 Edoardo Mortara Venturi1 aplis
NF7 Jose Maria Lopez Dragon Racing8 apļi
NF17 Gary PaffettHWA Racelab24 apļi
NF94 Felix Rosenqvist Mahindra Racing25 apļi