Dramatiskā cīņā pa Marakešas ePrix uzvarētāju kļuvis “Mahindra” braucējs Žeroms d’Ambrocio, izmantojot konkurentu sadursmes un izturot ofensīvu no aizmugurē esošajiem “Virgin” braucējiem Formula E sacīkšu pēdējā aplī.

Nemieri sākās jau kvalifikācijā. Trešās grupas sesijas izskaņā Toms Dilmans ietriecās Robina Frinsa mašīnā, kurš sadursmes rezultātā uztriecās Semam Bērdam, sabojājot britu sportista difuzoru. Tas gan neapturēja Bērdu no pole position izcīnīšanas, lai gan ūdens padeves traucējumi nomocīja viņa pārstāvēto “Virgin” komandu jau treniņos.

Startā Bērdam blakus stājās pagājušās sezonas čempions Žans Ēriks Verņē, aiz viņiem – Antonio Fēlikss da Kosta, Sebastians Buemi, Aleksandrs Simss un Mičs Evanss, kamēr Paskāls Verleins savā debijā izcīnīja septīto starta pozīciju.

Jau sacensību startā Verņē nesadalīja trasi ar Bērdu un pirmajā līkumā devās ar pārāk lielu ātrumu. Nespējis iespraukties iekšmalā, Verņē sagriezās un atkrita uz pēdējo pozīciju. Tā kā viņa “Techeetah” mašīna atradās pašā trases vidū vairākiem braucējiem, tostarp Buemi un Evansam, apbraucot pa ārmalu nācās pazaudēt vairākas pozīcijas.

Tikmēr di Grasi kontakts ar Verleinu radīja bojājumus vācieša “Mahindra” mašinai, kā rezultātā viņam jau pirmajā aplī nācās doties boksos, lai izstātos. Dusmīgais Verleins ar spēcīgu dūres sitienu vēl pamanījās radīt bojājumus komandas garāžā. Verleins nebija vienīgais braucējs, kura cīņa beidzās vēl lāgā nesākusies. Arī Stofels Vandūrns izstājās jau pirmajā aplī, bet īsi pēc tam izslīdēja arī otra “HWA Racelab” mašīna, ko vadīja DTM leģenda Garijs Pafets.

Sacīkšu līderis Sems Bērds nespēja noturēt nepieciešamo tempu. Vispirms viņam tika garām Antonio Fēlikss da Kosta, kurš bija spējis apdzīt savu komandas biedru Aleksandru Simsu, bet līkumu vēlāk arī otra “BMW” mašīna bija garām Bērdam. Ar to pole position ieguvēja problēmas nebeidzās un nākamo apļu laikā viņš piekāpās arī komandas biedram Robinam Frinsam, Žeromam d’Ambrocio, kā arī ‘uzbrukuma režīmu’ ieslēgušajam Lukasam di Grasi. Drīz vien arī Frinss piekāpās d’Ambrocio un di Grasi.

Viss liecināja par pārliecinošu “BMW Andretti” braucēju dubultuzvaru. Abi sportisti pat vienlaikus aktivizēja ‘uzbrukuma režīmu’, tomēr sacīkšu otrajā pusē Simss piepeši nolēma pa ārmalu censties tikt garām da Kostam. Abi sportisti sabloķēja priekšējos riteņus un piedzīvoja kontaktu. Pirmā posma uzvarētājs Antonio Fēlikss da Kosta bija izstājies un ar asarām acīs varēja noraudzīties, kā trases darbinieki novāc viņa formulu no trases. Tikmēr Simss atgriezās cīņā 4. vietā aiz d’Ambrocio, Frinsa un Bērda. Trasē devās drošības mašīna.

Frinsa un Bērda izredzes neizskatījās spīdošas, jo abi jau bija izmantojuši abus ‘uzbrukuma režīmus’. Vairums konkurentu gan savējos aktivizēja pārāk ātri, tādēļ, sacīkstēm atsākoties pēdējā aplī, pie papildus jaudas no līderiem tika vienīgi Simss. Priekšā braucošais Sembs Bērds sniedza pozīcijas nosargāšanas paraugstundu, kamēr vājš aplis Žeromam d’Ambrocio gandrīz laupīja uzvaru. Finišā viņu no otrās vietas ieguvēja Frinsa šķira mazāk kā sekundes piektdaļa.

Pēc diviem posmiem čempionāta kopvērtējumā par līderi kļuvis šīs dienas uzvarētājs d’Ambrocio (40 punkti). Viņam seko da Kosta (28) un Verņē (28). Frinss (18) un Bērds (18) sezonas pirmajā posmā Saūda Arābijā punktus neguva, līdz ar to abi dala piekto vietu aiz Andrē Loterera (19).

Pēc divām nedēļām Formula E čempionātā tiks aizvadīts sezonas trešais posms Santiago ePrix, kas risināsies Čīles galvaspilsētas ielu trasē.

Marakešas ePrix rezultāti

V.  Braucējs  Komanda Rezultāts Punkti
1  Jérôme d’Ambrosio  Mahindra Racing 46’45.884 25
2  Robin Frijns  Virgin Racing 0.143 18
3  Sam Bird  Virgin Racing 0.461 18
4  Alexander Sims  Andretti Autosport 0.740 12
5  Jean-Eric Vergne  Techeetah 1.232 10
6  Andre Lotterer  Techeetah 1.457 8
7  Lucas di Grassi  Team Abt 1.633 7
8  Sébastien Buemi  DAMS 2.455 4
9  Mitch Evans  Jaguar Racing 2.980 2
10  Daniel Abt  Team Abt 4.014 1
11  Jose Maria Lopez  Dragon Racing 4.528
12  Maximilian Gunther  Dragon Racing 6.034
13  Edoardo Mortara  Venturi 6.790
14  Nelson Piquet Jr.  Jaguar Racing 6.833
15  Oliver Rowland  DAMS 7.529
16  Oliver Turvey  NIO Formula E Team 9.241
17  Tom Dillmann  NIO Formula E Team 9.665
18  Felipe Massa  Venturi 10.250
NF  Antonio Felix da Costa  Andretti Autosport 6 apļi
NF  Gary Paffett  HWA Racelab 28 apļi
NF  Pascal Wehrlein  Mahindra Racing 30 apļi
NF  Stoffel Vandoorne  HWA Racelab 30 apļi
NrSacīksteTraseDatums
1Ad Dirijas ePrixRijādas ielu trase15. decembris
2Marakešas ePrixMuleja El Hasāna trase12. janvāris
3Santjago ePrixO'Higinsa parka trase26. janvāris
4Mehiko ePrixBrāļu Rodrigesu trase16. februāris
5Honkongas ePrixHonkongas ostas trase10. marts
6Sanjas ePrixSanjas ielu trase23. marts
7Romas ePrixČitadino EUR trase13. aprīlis
8Parīzes ePrixParīzes ielu trase27. aprīlis
9Monako ePrixMonako trase11. maijs
10Berlīnes ePrixTempelhofas lidostas ielu trase25. maijs
11Bernes ePrixTiks paziņota vēlāk22. jūnijs
12Ņūjorkas ePrix IBruklinas ielu trase13. jūlijs
13Ņūjorkas ePrix IIBruklinas ielu trase14. jūlijs