“Red Bull” Formula 1 komandas virknējumu šogad veidos divi ļoti jauni braucēji – Pjērs Gazlī un Makss Verstapens. Apstākļu sakritība ļāvusi tikai 22 gadus vecajam Gazlī jau šogad nonākt vienībā, ar ko iespējams cīnīties par uzvarām. Lai cik strauja šī attīstība varētu šķist, jāatceras, ka Verstapens ir jaunāks un ‘Sarkanos buļļus’ pārstāvēs jau ceturto gadu.

“Red Bull” komandas vadītājs Kristians Horners gan norāda, ka paaugstinājums amatā no “Toro Rosso” komandas jaunajam francūzim nācis pamatīgā avansā. “Manuprāt, Pjērs ir ļoti ātrs braucējs. Tagad mums ir uzdevums dot viņam laiku, lai pierastu pie ātruma. Tas ir noticis ātrāk kā bij’m plānojuši, tādēļ Maksam būs jāuzņemas pieredzējušā braucēja loma, kamēr Pjēram būs jācenšas izrādīt konkurenci. Protams, tas nebūs viegli, taču viņš zin, ko tieši mēs gaidām. Patiesību sakot, komandai šāds scenārijs būs daudz parocīgāks, jo abu braucēju pieredzes līmenis un sagaidāmais rezultāts ir ievērojami atšķirīgs.

Pjērs Gazlī ir gluži pretējās domās un norāda, ka šo varētu uzskatīt par kompensāciju iekavētajam F1 karjeras sākumam. Pēc GP2 titula izcīnīšanas 2016. gadā, nākamais loģiskais solis būtu pāreja uz F1, tomēr “Toro Rosso” jau bija līgums ar Karlosu Saincu un Daņilu Kvjatu, tādēļ Gazlī nācās pārcelties uz Japānā notiekošo Super Formula čempionātu.

“F1LV

Vienmēr esmu ticējis, ka, darot pareizās lietas, viss labais nāks atpakaļ. Liels prieks, ka tā arī šobrīd notiek. Pateicoties smagajam darbam, tieku pie jaunām izdevībām. Iepriekš esmu bijis pareizajā vietā, nepareizajā brīdī. Nu viss ir kārtībā un aizvadītie 13 mēneši bijuši izcili. Tā nav bijis vienmēr, tomēr esmu darījis visu pēc maksimuma, tādēļ arī viss nokārtojies. Cenšos vērot tikai tos cilvēkus, kuri kaut ko sasniedz. Sebs (Sebastians Fetels) arī ienāca “Red Bull” pēc pusotras sezonas ar “Toro Rosso” un uzreiz bija lielisks. Par Maksu var teikt tieši to pašu. Viss ir atkarīgs no manis. Nevēlos pievērst uzmanību cilvēkiem, kas to nespēja. Protams, viņu darbības var analizēt, lai neatkārtotu, taču mani iedvesmo cilvēki, kuriem izdodas.

Gazlī F1 debitēja 2017. gada Malaizijas Grand Prix, nomainot vāju sniegumu demonstrējušo Daņilu Kvjatu. Labs sniegums sezonas atlikušajā daļā nodrošināja viņam iespēju pērn aizvadīt pilnu sezonu “Toro Rosso” sastāvā. Pēc Daniela Rikjardo lēmuma pārcelties uz “Renault” Kristiana Hornera vadītā komanda izvēlējās Gazlī kā viņa aizvietotāju.