Izmantojot atšķirīgu boksu apmeklējumu stratēģiju un demonstrējot lielisku tempu sacīkšu otrajā pusē, pie satriecošas uzvaras Teksasas ovālā ticis IndyCar čempionāta līderis Džozefs Ņūgārdens, pēdējos apļos aizstāvot savu pozīciju no Aleksandra Rosi uzbrukuma.

Pole position 600 jūdžu braucienam izcīnīja japānis Takuma Sato. Startā viņam izdevās noturēt Skotu Diksonu sev aizmugurē un viss izskatījās lieliski līdz pirmajam boksu apmeklējumam. Sato pie savas komandas devās pārāk lielā ātrumā, notrieca vienu no mehāniķiem un apstājās aiz paredzētās stāvvietas. Tika zaudēts daudz laika, tomēr laimīgā kārtā mehāniķis negadījumā neguva traumas.

Raiens Hanters-Rejs uz agrāka boksu apmeklējuma rēķina un siltākām riepām apsteidza Diksonu un nonāca sacīkšu vadībā. Sacīkstēm esot pusē, sienu aizskāra Zaks Vīčs, izraisot drošības mašīnas fāzi. Aiz Hantera-Reja un Diksona atradās Alekss Rosi un Koltons Herta, kurš pirms tam veica vairākus satriecošus apdzīšanas manevrus pa ārmalu.

Straujāks degvielas patēriņš lika Hanteram-Rejam ātrāk doties boksos un atdot līdera godu Diksonam. Tikmēr atšķirīga boksu stratēģija nospēlēja par labu čempionāta līderim Džozefam Ņūgārdenam, kurš pēdējo sacīkšu nogriezni uzsāka kā līderis. Ilgāku laiku līderu grupiņā atradās arī Džeimss Hinčklifs, taču 220. aplī tika piedzīvota avārija.

Restartā Diksons netika garām Ņūgārdenam. 20 apļus pirms finiša Diksona otrajai pozīcijai jau uzbruka Koltons Herta, kurš šogad kļuva par visu laiku jaunāko IndyCar sacensību uzvarētāju. Ambiciozais apdzīšanas mēģinājums noslēdzās ar sadursmi. Rosi par mata tiesu prata izvairīties, kas ļāva jaunajam amerikānim pēdējos apļos pacīkstēties ar Ņūgārdenu par uzvaru. To gan “Penske” braucējam Ņūgārdenam atņemt neizdevās.

Tieši Ņūgārdens un Rosi šobrīd atrodas čempionāta kopvērtējuma divās vadošajās pozīcijās. Abus šķir 25 punkti par labu Ņūgārdenam. Šosezon veikti 9 no 17 posmiem. Nākamais 23. jūnijā risināsies ‘Road America’ trasē Viskonsīnā.

DXC Technology 600 brauciena rezultāti